Grupy dyskusyjne nie działają :(

Witam…

Nieważne do jakiej grupy dyskusyjnej chcę wysłać wiadomość dostaję taki błąd:

Program Outlook Express nie mógł ogłosić Twojej wiadomości. Temat ‘Re: Ile kosztuje licencja pilota?’, Konto: ‘news’, Serwer: ‘news.chello.pl’, Protokół: NNTP, Odpowiedź serwera: ‘441 Posting Failed (“From” Header not in Internet Syntax.)’, Port: 119, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 441, Numer błędu: 0x800CCCA9 Odczytywać wiadomości mogę, również mogę pobierać listy grup; ale za chiny nie mogę wysłać żadnej wiadomości. Zależy mi na wysyłaniu wiadomości do Grup, Outlookiem bo przez WWW jest niewygodnie; może podacie jakieś inne serwery które pozwalają wysyłać ?

Dodam że jeszcze pare dni temu powyższy serwer (news.chello.pl) mi działał znamienicie i bardzo szybko.

Ten serwer działa tylko u abonentów chello. Czy wam też niedziała wysyłanie ?

Nie wiem, jak jest z tym serwerem chello! :?

Natomiast jeżeli chodzi o zaistnienie w grupach dyskusyjnych bez żadnych komplikacji, to polecam portal Gazeta.pl i jego “działkę” w tej themie, czyli Usenet.

http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,0.html

Usenet to najpowszechniejsze forum publicznych dyskusji w Internecie. Codziennie internauci z całego świata publikują na jego grupach dyskusyjnych (ang. Usenet newsgroups) około 1,2 miliona wiadomości.

Jak się przegląda grupy dyskusyjne w Google, to jeszcze nie znalazłam takiej, do której by nie można było wejść przez Usenet Gazety. I to bez komplikacji - bo korzystanie z programu pocztowego jest w tym przypadku bez znaczenia, a wszystko odbywa się po rejestracji (czyli założeniu konta na Usenet). Sama też z tego korzystałam! :stuck_out_tongue:

A sprawa tego dotyczy

Tędy próbowałeś

Niekoniecznie

Generalnie nawala koledze Outlook w sprzężeniu z tym serwerem - świadczą o tym dalsze komunikaty o błędach.

Przez www jest niewygodnie, ale bramka na stronie portalu “Gazeta.pl”, zawiera tzw. czytnik newsów - i odbywa się to z tzw. automatu!

Żeby dostać się do Usenetu potrzebny jest specjalny program tzw. czytnik newsów. Jego funkcje spełnia choćby Outlook Express czy oprogramowanie związane z przeglądarkami Netscape i Opera. Można też skorzystać z działającej na stronach WWW bramki, takiej jak serwis Usenet portalu Gazeta.pl.

Jest to podpowiedź, z której kolega może skorzystać - ale nie oczywiście nie musi. Wybór nalezy do Niego! :slight_smile:

może coś pomoże http://www.banita.pl/konf/usnet.html