Gry a DOS

Czy jest taka możliwość że gry(te najnowsze) mogą nie działać przez “starego” czy coś w tym stylu DOSa?

Albo dlatego że mam jak by to nazwać dziwnego Windowsa?

Nurtuje mnie to bardzo gdyż mam kompa naprawde dobrego a juz chyba 4 gry wróciły przez to do sklepu ;/

Jakiego xp posiadasz??? Jeżeli chodzi o doosa to jest to w zasadzie program do odpałki starszego typu gier.Do nowych wybierz nowego direct x.

Windowsa mam XP no ale właśnie jest to windows przerabiany , troche w nim było grzebane gdyż był robiony na Viste że wyglądał jak Vista ale był to XP

Ale dobrze wiedzieć że to chociaż nie przez DOSa :slight_smile:

To że był wizualnie przerobiony na vistę to nie ma znaczenia jeżeli nie grzebałeś w biosie.Brak ci programów do odpałki nowych gier i tyle.Poszukaj na necie zrób instalkę i daj znać co wyszło…

mam nowego Directa , sterowniki do karty graficznej co jeszcze tzreba mieć?

Dodane 24.07.2009 (Pt) 21:13

chodzi też o to że nie wszystkie gry nie chodzą , ponieważ chodzi mi GTA IV , FIFA 09 czy Call of Juarez : Więzy Krwi który przecież niedawno wyszedł.

Dodane 24.07.2009 (Pt) 21:28

takie problemy z tymi grami że to święta prawda że do gier to słóżą konsole a nie PC-ty

Ale jakie są objawy tego że gra nie chodzi?Jakiś komunikat czy w ogóle się nie odpalają…(??).

Żeby grać w gry z DOSa to jest emulator:

DOSBox :))

Nie wprowadzaj go w błąd. Jemu chodzi o nowe gry, bo DOSowych, to w sklepie już nie dostanie.

PS. Windows ściągany z internetu jakiś, czy sam wgrywałeś modyfikację?

hahaha. jak się potrafi używać komputera to nie ma takich problemów. na moim kompie jeszcze nie znalazłem gry która by się nie uruchomiła.

może zainstaluj nowego windowsa (oryginalnego)