Gry a DOS

(Wiedzmin1993) #1

Czy jest taka możliwość że gry(te najnowsze) mogą nie działać przez "starego" czy coś w tym stylu DOSa?

Albo dlatego że mam jak by to nazwać dziwnego Windowsa?

Nurtuje mnie to bardzo gdyż mam kompa naprawde dobrego a juz chyba 4 gry wróciły przez to do sklepu ;/

(system) #2

Jakiego xp posiadasz??? Jeżeli chodzi o doosa to jest to w zasadzie program do odpałki starszego typu gier.Do nowych wybierz nowego direct x.

(Wiedzmin1993) #3

Windowsa mam XP no ale właśnie jest to windows przerabiany , troche w nim było grzebane gdyż był robiony na Viste że wyglądał jak Vista ale był to XP

Ale dobrze wiedzieć że to chociaż nie przez DOSa :slight_smile:

(system) #4

To że był wizualnie przerobiony na vistę to nie ma znaczenia jeżeli nie grzebałeś w biosie.Brak ci programów do odpałki nowych gier i tyle.Poszukaj na necie zrób instalkę i daj znać co wyszło...

(Wiedzmin1993) #5

mam nowego Directa , sterowniki do karty graficznej co jeszcze tzreba mieć?

-- Dodane 24.07.2009 (Pt) 21:13 --

chodzi też o to że nie wszystkie gry nie chodzą , ponieważ chodzi mi GTA IV , FIFA 09 czy Call of Juarez : Więzy Krwi który przecież niedawno wyszedł.

-- Dodane 24.07.2009 (Pt) 21:28 --

takie problemy z tymi grami że to święta prawda że do gier to słóżą konsole a nie PC-ty

(Lukaszk 89) #6

Ale jakie są objawy tego że gra nie chodzi?Jakiś komunikat czy w ogóle się nie odpalają...(??).

(bot--killer) #7

Żeby grać w gry z DOSa to jest emulator:

DOSBox :))

(kijek) #8

Nie wprowadzaj go w błąd. Jemu chodzi o nowe gry, bo DOSowych, to w sklepie już nie dostanie.

PS. Windows ściągany z internetu jakiś, czy sam wgrywałeś modyfikację?

(Ctr) #9

hahaha. jak się potrafi używać komputera to nie ma takich problemów. na moim kompie jeszcze nie znalazłem gry która by się nie uruchomiła.

może zainstaluj nowego windowsa (oryginalnego)