Gry , a Windows Vista

Witam !

Sytuacja wygląda tak : do dziś rana pracowałem na Windowsie XP Professional.Za radą znajomych zakupiłem Windowsa Viste Home Premium 32 bit.(Stary system został spakowany do folderu windows.old co jest chyba rutynową akcją).Na początku Vista sprawiła na mnie duże wrażenie - wszystkie sterowniki instalowały się normalnie ( pod xp 3 dni się męczyłem z zainstalowaniem , ponieważ to sterowniki “created for windows vista”).Sterowniki zainstalowane - czas na gry.Zainstalowałem Counter Strike 1.6 - i tu już jest problem.Podczas “wchodzenia” w grę komputer zwiesza się - jedynym lekarstwem jest RESET. Hm… pomyślałem , że to może wina braku directa - lecz ponoć aktualizacje zawierają ze sobą dx10.w uruchom wpisałem komendę “dxdiag” - dx10 jest.Ściągnąłem najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej - 0 zmian. W tym momencie komputer łapie ściny nie tylko w Csie , ale i w Mozilli , czy Warcrafcie 3.(źle to wyraziłem - od początku już były te same problemy co z csem ;p ).Pod Xp wszystko działało ! Opierając się na innych tematach , problem był z temperaturą, lecz u mnie raczej wszystko w normie - na potrzebę mogę sprawdzić jesli mi powiecie jakim programem ;p.dokładnie wyczyściłem go w środku .Myślę , że przedstawiłem to dosyć jasno .:wink: Mój komputerek : Intel Core 2 Quad Q6600 2.40 GHz , Geforce 8600 GT 1GB , 4 GB ramu - jeśli będzie potrzeba czegoś więcej proszę pisać.

Pozdrawiam !

P.S proszę mnie nie odsyłać do innych tematów wole to załatwić indywidualnie :wink: i proszę o szybkie odpowiedzi !

http://www.dobrepliki.pl/Download-Plik- … epszy.html

Ponoć ten path poprawia ten problem, sprawdź. :slight_smile:

Zacznij od instalacji DirectX 9. :slight_smile:

  • michaello -

Posiadam wersje steam ;p

-up

już się za to biorę

Dodane 25.05.2009 (Pn) 22:12

neistety instalacja direxta 9 nic nie dała. :frowning: czekam na inne propozycje

zainstalowales sterowniki do plyty glownej, ze strony producenta?

Trzy rzeczy:

  • Service Pack 1

  • Uruchom w trybie zgodności z XP (lub niższym)

  • Instalacja patcha do gry (z zaufanych źródeł).

Zazwyczaj rozwiązuje problemy z każdym oprogramowaniem (jedynie NOKIA sprawiała mi problem).

~boger

zainstalowałem od razu sterowniki z płyty dołączonej do płyty głownej. Jako , że mam zintegrowaną kartę dżwiękową sterowniki od razu do niej się też zainstalowały.

~hashimoto

  • Service pack 1 - jest

  • jest uruchamiane w trybie zgodności z Windows Xp z dodatkiek service pack 2

  • hmm … powtarzam , że mam oryginalną grę steam - jeżeli chodzi o aktualizacje gry , nastąpiły one zaraz po jej zainstalowaniu i połączeniu się z internetem.

Dzięki za zainteresowanie , ale szukamy dalej rozwiązania ;]. Proszę o pomoc !

no dobra masz oryginała ale to raczej nie wyklucza możliwości instalacji patch’a…

wyklucza, uwierz.

Z patchami pod Vistę jest tak, że np. do NFS Carbon Limited Edition pasował tylko jeden patch (bardzo trudno go było znaleźć).

pioerwsze slysze o patchach do visty. uaktualniłem ją po jej instalacji - jeżeli takowe istnieją , podajcie jakiś link.

Dodane 26.05.2009 (Wt) 16:21

Chciałbym dodać, iz próbowałem instalować starsze sterowniki pod viste 32 bitową i nadal to samo. Naprawdę nie wiem w czym tkwi problem …

Miałem na myśli patche do gry. Jeśli gra wyszła przed premierą Visty to patch do gry czasem jest potrzebny.