Gry co jakiś czas mulą

Witam. Mam mały problem ze swoim blaszakiem. Grając w jakieś gry, które mają wystarczająco dobrą grafikę, gra działa normalnie. Ale są takie momenty, że gra się przymula chwilowo, bo aż na 5 sekund. Zmniejszając jakieś detale czy coś w grze, jest już lepiej, lecz dalej ten problem zostaje. Gra spełnia wymagania systemu.

NVidia Gforce 9600 GT

2 GB RAM

Procesor 2.80 x2

System mało ważny jaki, czy to win 8,7, czy xp bo i tak ten problem zawsze występował, nie we wszystkich grach, ale występował.

Co to za procesor.

Jeśli komputer spełnia minimalne wymagania to nie znaczy że gra będzie chodziła idealnie.

Czyli masz za słaby sprzęt skoro zmniejszenie detali pomaga.

Sorki, w procesorze bez tego x2 - mały błąd.

Przykładowo; Core 2 Duo 2.66 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 12.5 GB HDD, Windows XP SP2/Vista - są to wymagania pewnej gry. Ja rzecz jasna, spełniam te wymagania, powiedziałbym że mój sprzęt jest trochę lepszy, od tych wymagań. Nie rozumiem, czego to może być przyczyna.

Nadal nie wiem co to za procesor (jeśli jest jednordzeniowy to on jest problemem).

Ty też jesteś z tych niedoinformowanych, którzy myślą, że grafika GF 9600 jest lepsza od GF 8800??

Jest nowsza ale trochę słabsza wydajnościowo… więc skoro 8800 to minimum, to 9600 klasuje się poniżej tego minimum.

(można powiedzieć: przecież to aż 800 więcej… ale czego… 9600 8800 to tylko oznaczenia …)

Jest jeszcze wiele rodzajów tej samej karty, a w połączeniu z różnymi procesorami, pamięciami, płytami głównymi przekłada się to na ogólną wydajność w grach… i jeżeli nie masz z górnej półki sprzętu a chcesz grać w wymagające gry to zainwestuj w coś nowszego i lepszego

Dodatkowo polecam przyspieszenie systemu poprzez wyłączenie przywracania systemu… to strasznie zamula komputer

oraz

wyłączenie zasobożernych programów… (nawet na czas grania odłącz Internet i wyłącz antywirusa)

http://www.benchit.pl/karty+graficzne/NVIDIA/GeForce/9600/GT/512/2

8800 GT lepsze od 9600GT w 3DMark 2006 o około 16%

a w nowszym teście 3DMark Vantage jeszcze większa różnica około 50%

http://www.benchit.pl/karty+graficzne/NVIDIA/GeForce/8800/GT/512

(nowszy test jest bardziej przydatny przy nowych wymagających grach)

seq23 zastanowię się nad Twoją radą. Sprzęt nie mój, więc nie pozwolę sobie na wymianę na coś lepszego. Ja mam zamiar kupić laptopa, z minimum 4GB ram.

W jaki sposób wyłączyć przywracanie systemu? Rzadko kiedy włączam opcję przywracania systemu, a skoro to strasznie muli kompa, to faktycznie lepiej jest wyłączyć.

Przywracanie systemu nie muli kompa (zabiera tylko miejsce na dysku).

Laptop nie jest do gier lol …

za mało informacji, firmy poproszę + zasilacz.

Popieram seq23 co do kart graficznych.

Wyłącz zbędne procesy które pracują jednocześnie gdy grasz, (np. menedżer zadań - ctrl+alt+delete, lub poustawiaj w msconfigu)

Ludzie, wiadomo że Laptop nie jest do gier ! Kupując laptopa, głownie służyć mi będzie do kontaktowania się z innymi, internet, film, muzyka. Ale nie o tym temat.

Jeszcze raz pytam, jak wyłączyć przywracanie systemu?

W XP… Menu START/Panel sterowania/System… i tam jest zakładka przywracanie systemu…

W innych systemach jest niemalże podobnie…

(z doświadczenia wiem, że przywracanie przydaje się w około 5%… gdy się z tego korzystało system już nie pracował tak dobrze jak przed pojawieniem się jakiegoś błędu wymagającego przywracania…)

poza tym przestanie być tworzona cały czas kopia czegokolwiek robionego w komputerze i uwolni się sporo miejsca… kilka, kilkanaście GB

dodatkowo defragmentacja dysku C też byłaby wskazana

Dodane 01.12.2012 (So) 13:52

ale gdy masz coraz mniej miejsca, to z pewnością wiesz, że to potwornie zamula

Dodane 01.12.2012 (So) 14:06

Jak nie jak tak… mój staruszek 5-cio letni z GF 8800 M GTX kupiony do gier dalej śmiga…

Trzeba poprawić stwierdzenie na takie:

Ludzie, wiadomo, że TANI laptop nie jest do gier !!

i jeszcze jedno dla tych którzy dostaną albo dadzą komuś laptopa na Święta

Laptop to nie telewizor… nie wszystko będzie działać na TANIM SPRZĘCIE

Jeśli gra zwalnia ci co jakiś czas na chwilę to zgaduję, że jakiś proces w tle zżera ci procka. Spróbuj odpalić grę w oknie a obok mieć włączony menedżer zadań i zobacz co ci w momencie zwolnień zamula procka.