Gry i programy na windowsie 7

(Pyra20) #1

Jest jakieś rozwiazanie żeby gry i programy przeznaczone na win XP chodzily na win 7 ? Zaczynając od gier np. GTA SA czy nawet starsze pod win 95, które bez problemu chodziły na XP, pod win 7 instalują się normalnie ale podczas ich wlaczania wywala bledy i kaplica. Uruchamiane w trybie zgodnosci z win XP nic nie daje.

Programy np. jv16 power tools - darmowa wersja, znajduja 800 “wadliwych” kluczy, i jak dam zeby usowało to jest zwiecha.

Stare gg kótre jest lepsze bo nie ma reklam tez się czesto wiesza. Jakies zawirusowanie kompa odpada bo komp jest swiezo po formacie i nawet nie był połączony z internetem.

(PaPuX) #2

To zainstaluj sobie win 95.

Trzeba iść z postępem. Zmień aplikacje na nowsze.

(Pyra20) #3

masz tak pisac, nie pisza wcale…

pod win XP było coś takiego jak DOSBOX, czy istnieje cos podobnego pod 7 ?

(george32801) #4

Co Ty gadasz? o.O’ Takie rzeczy jak gg 7, gta sa itp działają idealnie na w7. Nie wiem co Ty masz z tym systemem… (ja mówię o 32bitach, nie wiem jak w wypadku 64bit)

A co do gg… Zmień program na WTW. Gadu jest obsługiwane w 100%, nie ma żadnych reklam, jest darmowe, obsługuje inne sieci, emoty z gg, ikonki z gg, długie opisy z gg 10, nowe statusy z gg 10 itd… Wszystko działa idealnie, a wygląd i obsługa jest prymitywnie prosta i bardzo przejrzysta. (Jeżeli chcesz upodobnić WTW do wyglądu gg 7 odezwij się do mnie na PW - wyśle Ci paczkę z odpowiednim wyglądem, emotami i ikonami z gg)

(Pyra20) #5

mam wersje x64 wiec sytuacja jest już trochę inna.

nawet na dobrych programach jest wersja dosboxa pod 7 - przyznam że nie sprawdzałem wcześniej czy jest, bo dla mnie win 7 to nowość ; p

(Kamil Stoch) #6

DosBox działa idealnie na win764. Czy ten program WTW także jest w trayu i ma wyskakujące okienka o przyjściu wiadomości? Bo mam kłopot z GG, jak np. przez przypadek zresetuje komputer, lub braknie prądu - muszę się znów logować i podawać numer GG itp. tak choćby wracał do ustawień fabrycznych, zaraz po instalacji. To samo z ustawieniami.

(Tomek Matz) #7

http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/ (wirtualna maszyna to nie to samo, co uruchamianie w trybie zgodności)