Gry mi sie tna na dobrym sprzęcie

Witam jestem tu nowy i proszę o pomoc!!

Mam taki sprzęt :

Procesor - Intel Celeron D 330, 2680 MHz

Ram - 767 MB

Karta graficzna - NVIDIA GeForce FX 5200

Płyta główa - Gigabyte GA-8VM533M-RZ

A gry mi się tną na przykład takie :

Dawn Of War - najniższa grafik

Colin 2005 -średnia grafika

Co robić? pomocy moim zdaniem mam nawet dobry sprzęt!!

Już taki dobry nie jest. Przede wszystkim ilość ram i karta graficzna. A procek swoją drogą. Baleron to się do biura nadaje a nie do gier

ale wcześniej przed formatem mi wszystko ok chodziło co robic??

A wgrałeś wszystkie sterowniki? chipset grafa?

nie wiem o co chodzi z tym

chipset grafa?

spróbuj zainstalować najnowsze sterownik do karty graficznej ze strony producenta

Sterowniki od chipsetu płyty głównej i od karty graficznej

nie mam ich a skąd mogę je pobrac?? bo wiesz jestem początkujący!!

A wujek google ci nie działa? napisałeś jaki masz sprzęt więc zacznij buszować i szukaj sterowników

o to musze nazwe plyty głównej wpisac w google i sciągnąć sterowniki??

Dodane 23.08.2010 (Pn) 16:08

ee igrek a mógł byś napisac co dokladni musze ściagnac?? :-o

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … 3m-rz.html tu masz stery do płyty głównej

Tu do karty graficznej http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html

Pobierz chipset do płyty głównej

ok ściągam!!

Sprzęt dobry nigdy nie był. Procesor jako taki, w owym czasie (5 lat temu) klasy średnio -niższej, grafika niższej, przystosowana głownie do internetu itp. (to nigdy nie była grafika do gier). RAMu mało, może wystarczy dla Worda i przeglądarki, ale nie przy kilku otwartych kartach.

Najlepiej wgrać sterowniki grafiki z serii 80-parę, nie 90 i wyższe, bo wtedy wydajność spadnie.

Ja ze swojej strony też zauważyłem, że po wgraniu systemu na starszym komputerze działa on wyraźnie wolniej, flash się tnie, dysk muli itp. A 5 lat temu ten sam sprzęt, z tymi samymi programami i systemem, chodził dużo szybciej. Dziwne. Czyżby Microsoft coś mąci z aktualizacjami do XP? Ten sam problem znalazłem macintoshu z procesorem PowerPC G4, system niby normalnie chodzi, ale flash strasznie muli, a najnowsza Opera jest tak powolna, że jak wpiszę adres witryny, to kilka-kilkanaście sekund muszę czekać, by nazwa na pasku się wyświetliła. To samo z wpisywaniem komentarzy - naciskam klawisz, litera pojawia się po kilku sekundach.

Dziwne ](*,)

igrek ja dostalem kompa za darmo a na dysku c byl folder sterowniki do plyty głównej a ja tego nie wgrałem na pendrive i się usunelo z systemem

Dodane 23.08.2010 (Pn) 16:28

wszystko śmiga jest ok tak jak przed formatem dzięki pszystkim za pomoc!!

Nie ma za co. Ściągnij wszystkie sterowniki z tej stronki i nagraj sobie na płytkę.

Posłuchajcie proszę mojego problemu, który zaraz będzie mnie dręczył rok.

Mam procek dwurdzeniowy 2.8 GHz

Ram: 1.5 GB

Karta 1 GB, NVidia GeForce 9500 GT

Płyta główna nie pamiętam, Gigabyte coś tam…

Sprzęt ma ulepszoną kartę graf. oraz ram o 1 gb powiększony. Ma w maju co będzie 5 lat.

I nie wiem czemu, ale wg. mnie to jest dobry sprzęt na grania High Details w Left 4 Dead np.

A takie gry jak CS 1.6, HL (czasem się tną) oraz stare gry, nie ma możliwości, a i tak wyczuje spadek FPS-ów.

Mój brat coś kminił, i zamontował HDMI kabel do TV i lepiej chyba chodziło, nie wiem, czy to wina ekranu: 19 cali ASUS.

Proszę o pomoc, piszcie tutaj, albo na Skypie: ZeR0V

ZeR0V

“Ulepszoną kartę graficzną” rozumiem jako podkręconą kartę, niemniej Geforce 9500 GT to raczej karta low-end więc nie dziw się że niektóre gry będą klatkować,poza tym spróbuj postawić od nowa system(czyli format),a możliwe że odczujesz różnicę.

Heh, nie jestem durniem :wink: A ta karta ma 1 GB i 3.0 Shadery więc NIC nie powinno się ciąć.

Format po zaczęciu się tego problemu był aż z 50 razy robiony. Stawiam na procek.

Ponieważ jak wyłączam procesy, lepiej (czuje różnicę) wszystkie gry chodzą, ram jest tylko w połowie użyty w jakiejś grze. Ale momentalnie procek nawet 90% (Freejack Lobby)

a w tej samej grze z 40-50%, i nie wiem, czy to nie duże? Proszę mi nie zarzucać słów typu:

-odkurz,

-sprawdź wiatraki,

-zrób jeszcze raz format,

-zdefragmentuj,

-sprawdź kompa podczas gry,

ponieważ ja to robiłem setki razy, i nic nie pomogło.

Proszę o szybką, nawet może być długą, odpowiedź.

Nie chodziło mi o to że karta ma shadery 3.0 czy 1GB pamięci.J eżeli dobrze pamiętam pracuje na magistrali 128 bitowej co dość znacząco ją spowalnia i pewnie da się to odczuć w grach. Niemniej przejrzałem dokładnie możliwości tej karty i zwracam honor, ponieważ faktycznie LFD nie powinien się na niej zacinać. Nie chcę się wymądrzać ponieważ na forum zapewne jest wielu użytkowników o większej wiedzy ode mnie jednak “siedzę” już trochę w sprzęcie komputerowym i coś mogę doradzić.

Byłoby dobrze gdybyś podał markę i model zasilacza (jeśli niemarkowy i słaby to on może być winowajcą,ponieważ może podawać złe napięcia)

oraz zrobił test ramu memtestem.

I co z tego, że ma 1GB pamięci? I tak ta słaba karta jej w pełni nie wykorzystuje. I jeszcze pewnie ta grafa jest na DDR2. Shadery 3.0 to tylko lepsza grafika w grach korzystających z tego.