Gry mi się tną niewiem czemu

Witam otórz mój problem wygląda tak pewnego dnia mój komp wrócił od naprawy (miałem kompa zawirusowanego) z informacją że muszę wymienic albo wiatrak albo kupc nową kartę graficzną. Więc dałem go do serwisu żeby sprawdzili co dokładnie trzeba zrobic. Podobno wymienili mi wiatrak ale to nic nie pomogło i dolary od ciotki z ameryki poszły w błoto. Znajomy zaproponował mi żebym kupił sobie ram. Wymieniłem i mimo tego gry które chodziły mi na średnich detalach teraz ledwo ciągną na niskich. Czy to może byc problem tej karty graficznej (ATI Radeon 9550) czy problem ze sterownikami. Proszę o pomoc

P.S. Jeśli popełniłem gdzieś błąd lub źle umieściłem temat to przepraszam jestem tu nowy.

Jakie gry, jaki masz dokładnie sprzęt, jaki system?

Karta to ATI Radeon 9550

RAM 1,25 GB

Procesor AMD Sempron 2500+

Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2

GTA SA , Zoo Tycoon 2 (przy dużym zoo) , Swat 4 (przy niektórych misjach i niektórych miejscach)

Zdefragmetuj dysk programem Defraggler,zaktualizuj sterowniki do grafiki,oraz pobierz najnowszego Directx.

kamilos3333 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=50&t=394978

Dołanczam sie do problemu a wiec nastepujaca;

Mam dobrym sprzet ;

AMD Athlon x2 5000+

2gb ramu 800 mhz

Karte grafiki geForce EVGA GTS 250 512 mb 675/900

Windows 7 64 bit

Moj problem tkwi w tym ze mam spadki fps we wsztskich grach jak mam daleki obszar widzenia np w assasin creed 2 gdy wejde na dach to mam 20\18 fps co to moze byc .

Dodam ze fsync On zmiana grafiki na mniejsze nic nie daje mam tyle samo fps .Dodam ze gdy wkladalem karte szfragra do siebie nie bylo poprawy chodzilo tak samo jak z moja on ma 9600gt gainward 1gb 700/100

Prosze o pomoc XD

To wyłącz v-sync grze i ewentualnie wyłącz optymalizację wielowątkową/rdzeniową w panelu sterowania nvidia.

juz to robilem nic nie dalo skanowalem antywirusem defragmentowalem robilem formata partycji systemowej i nic nie wiem co zrobic

Dodane 01.07.2010 (Cz) 18:47

Karta powinna wydalac . Przynajmniej mi sie tak wydaje braciak ma core 2 duo e 6700 2 gb ram 1066 i 8800gts 320 mb 320 bit i mu assasin nawet nie jeknąl a karta jest gorsza on mojej jak patrzylem moze mi sie nie zgrywa sprzet

Albo ma proca nieźle podkręconego,twój może jest poprostu za słaby i karta przy tym procku się ewidentnie nudzi.

Sory procka ma e 7300 a nie tak jak wczesniej napisalem nie ma podkreconego wsadzilismy dzis moja karte do jego kompa i gry mu chodza idealnie dirt 2 na max assasin creed 2 tak samo 50 fps moze problem tkwi w tym ze kiedy na D mialem zainstalowana viste i gdy zainstalowalem xp na C to vista znikla i teraz mi muli, moze tak byc ?

Co ty dwa systemy windows masz na dysku?,po pierwsze bootloader z XP jest starszy niź bootloader vista i już ci vista nie zbootuje,gdybyś najpierw zainstalował xp a potem viste by wszystko działało,oczywiście nie ma to żadnego wpływu na wydajność,ale polecam zainstalować jeden system,zainstalować odrazu na nim najnowsze dostępne sterowniki do sprzętu,na partycji systemowej zostawić trochę miejsca(min,aby wolne miejsce na partycji stanowiło 15 % całej partycji),zdefragmentuj dysk,gry zaktualizuj do najnowszej wersji,zaktualizuj directx,jak będziesz grał na viscie to wyłącz aero.

Ja mysle ze karte grafiki zamula moj procesor niby ma te 2 rdzenie ale dobra zrobie jak mi kazesz