Gry na telewizorze

Posiadam taki kabel dołączony do karty graficznej do wyświetlania obrazu na ekranie telewizora:

Wtyczka do podłączenia do karty graficznej:

af26aee16df64abem.jpg

Dwie wtyczki do podłączenia do telewizora:

3d2248d913084932m.jpg

Wtyczka do podłączenia do tv (ta druga to cinch):

13d55ec6a1b83eadm.jpg

Otóż problem polega na tym, że tymczasowo nie posiadam monitora (podczas burzy spalił się monitor i zasilacz), więc postanowiłem podłączyć komputer do telewizora. Wszystko ruszylo bez problemów, ale chciałem na chwilkę włączyć jakąś grę aby sprawdzić jak to będzie wyglądać na większym ekranie i… gta san andreas nie odpala się w ogóle (komputer myśli przez krótką chwilę i gra się nie włącza), z gra thief: deadly shadows jest trochę inaczej bo po podwójnym kliknięciu na ikonkę gry komputer myśli przez chwilkę i gra sie nie uruchamia (dalej widać tylko pulpit), ale po wejściu na zakładke "procesy w menedżerze zadan widać, że pliki exe gry są uruchomione - tylko nie widac tego na tv.

Czy jest to normalne? przypominam, że do komputera podłączony jest tylko telewizor, bo monitora chwilowo nie posiadam.

Czy możliwe, że jest to przypadłość uszkodzonej karty graficznej po burzy? Komputer uruchamia się bez problemów ale byc moze coś zostało uszkodzone?

A może powodem są ustawienia gier (w opcjach ustawione są wysokie rozdzielczości bo gry przed awarią były uruchamiane normalnie na monitorze, dlatego gry sie nie uruchamiają)

Z góry dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam

Widzisz zależy jak masz ustawiony monitor, jeśli masz na karcie nvidii dual view to ustaw telewizor jako ekran główny i na wszelki wypadek daj klonowanie, powinno nie być problemów.

Złączono Posta : 25.08.2007 (Sob) 21:29

A i tego typu przetworniki wyjścia telewizyjnego na karcie graficznej zwykle obsługują rozdzielczość max 1024x768.

Zapomniałem napisać, że mam radeona