Gry nadające się do sprzedaży


(Domino Czesio) #1

Jakie gry można sprzedawać legalnie?Jaka to jest licencja?

Czy dema można?

Czy znacie jakieś stronki z grami na sprzedaż?


(Xaros) #2

Nie... Możesz jedynie sprzedawać np ściągniecie dema z Twojego serwera gdy bp zagwarantujesz osobą posiadającym neta 6mb pełen transfer :slight_smile:

Wszystkie, które Ty kupiłeś. No chyba, że podpiszesz umowę na dystrybucję na terenie polski :stuck_out_tongue:

sklep.cenega.pl

sklep.gram.pl

sklep.gry-online.pl

I, że tak dalej :stuck_out_tongue:


(Cedar) #3
  1. Ogólnie to napisałeś głupoty.

  2. Nie musi gwarantować nikomu żadnego transferu. Jeśli ktoś ma łącze np. 20 mega a decyduje i zgadza się ściągać za jakąś opłatą kopie programu z wolniutkiego serwera to sprawa i "problem" ściągającego.

  3. Może sprzedawać gry i programy do których sprzedaży ma prawo. Szczegóły są najczęściej zawarte w licencji i/lub umowie podpisanej z dystrybutorem lub/i twórcą oprogramowania.

  4. Odsprzedać może np. zakupiony w sklepie przez siebie program w stanie kompletnym, łącznie z oryginalnym nośnikiem (np. CD/DVD) - jednak nie zawsze - szczegóły w licencji do tego programu.

To tylko tak ogólnie, szczegóły zawarte są w prawie autorskim, licencjach na dane oprogramowanie, prawie cywilnym itp itd.


(Domino Czesio) #4

Nie,chodzi mi o to ,że ściągam sobie darmowe gry ,nagrywam i sprzedaje na allegro.

Czy muszą być na licencji gpl,gnu?

Znacie jakieś stronki z nimi?


(Cedar) #5

Skoro są darmowe to jakim prawem masz za te gry brać kasę? Możesz najwyżej brać kasę za koszty nagrania i dystrybucji (cena nośnika, przesyłki) za DARMOWĄ grę kasy nie bierzesz. Przecież to nie Ty napracowałeś się przy tworzeniu tej gry. Jeśli twórca/właściciel praw do gry odstąpi Ci te prawa bezpłatnie lub płatnie to możesz na niej zarabiać ile tylko uważasz za stosowne.

No i jeszcze inny temat - od sprzedaży zarobkowej gier (nawet jak na samej grze nie zarabiasz tylko na kosztach dystrybucji) musisz odprowadzić podatek do Urzędu Skarbowego a to najczęściej wiąże się z zarejestrowaniem "działalności gospodarczej" A na temat rodzajow licencji to poszukaj sobie szczegółowych informacji w sieci, za dużo do omawiania na tym forum.