Gry Online na radiówce

(M Bialy97) #1

Witam.

Mam problem z moim internetem. Otóż jest on radiowy, a jego prędkość to 4 mb/s . W jakąkolwiek grę online bym nie zagrał, to mam straszne ściny. Przykładowo CS ( bo często w niego gram ). Gdy rozpocznę grę, to jest wszystko ok. Ping w granicach 20-40, a po pewnym czasie ścina do 5 sec, a nawet więcej. Do nadajnika mam nie daleko, jakieś 500 m( +/- ). Patrząc z miejsca, gdzie jest antena, bez problemu widać nadajnik. Nie dawno dowiedziałem się, że mój znajomy posiada również internet radiowy i od tego samego dostawcy, lecz ma prędkość 1 mb/s , ale za to nie ma ścin w grach..

Co można zrobić, aby te ściny ograniczyć do minimum? Skoro na 1 mb/s da się grać bez ścin, to na 4 mb/s tym bardziej nie powinno być ścin ? Może to wina routera ?

2540701218.png

(SnykeShadow) #2

Przyczyn może być wiele. Począwszy od Twojego komputera poprzez dostawcę Internetu na warunkach atmosferycznych skończywszy.

Nie od dziś wiadomo, że Internet radiowy do gier online się po prostu nie nadaje – no, ale jak się nie ma, co się lubi…

Zacznij od sprawdzenia swojego komputera. Czyli po prostu przeczyść go programami do tego przeznaczonymi – wyczyść zbędne pliki rejestr śmieci pozostałe po odinstalowanych programach etc.

Kolejnym krokiem jest defragmentacja partycji systemowej, którą powinno tak jak czyszczenie wykonywać dość regularnie. Następnie wypadałoby sprawdzić, jakie programy pracują Ci w tle podczas pracy/gry na komputerze i ewentualne wyłączenie ich – są do tego odpowiednie programy.

Przykładowo taki Razer Game Booster. Przyspiesza działanie gier zarówno Single Player jak i Multiplayer poprzez wyłączenie niepotrzebnych programów działających w tle.

Kolejny problem może leżeć w konfiguracji sprzętowej Twojego komputera. Lokacje podczas gry Multiplayer doczytywane są w czasie rzeczywistym a za ich płynność odpowiada tu zarówno procesor pamięć ram jak i karta graficzna.

Teraz jeżeli chodzi o dostawcę Internetu.

Napisałeś że nadajnik masz blisko. Teoretycznie więc możemy wykluczyć tu warunki atmosferyczne które nie powinny mieć aż tak wielkiego wpływu na ping w grze. Więc jedyne co pozostaje to – oczywiście po zastosowaniu się porad co do dbałości o stabilność systemu operacyjnego – zwrócenie się z problemem do dostawcy Internetu ale wstępnie na Twoim miejscu zresetowałbym router.

Reasumując.

Przeczyść komputer i zresetuj router. Jeżeli problem nie ustąpi to pozostaje Ci zwrócenie się do dostawcy Internetu i przedstawienie problemu.