Gry się tną pod Windows VISTA

Witam serdecznie!

Od paru dni posiadam nowego laptopa Dell 1720 , zainstalowany system to Windows Vista Home Premium,

Nie wiem co jest nie tak ale zainstalowałem sobię Fifa World Cup 2006 i niestety się rozczarowałem , gra tak przycina że, aż się nie dobrze robi:(

Poprzedni mój laptop posiadał grafikę GeForce 7300 i gra chodziła pięknie a tu na GeForce 8600M GT 256 MB zacina się , nie mam pojęcia co jest grane, może ktoś mi umiałby pomóc, byłbym bardzo wdzięczny

Wydajność trójwymiarowej grafiki biznesowej i w grach mam 5,1

Sterowniki są oryginalne które dostałem z laptopem nVidaia WHQL`d 101.26

jakoś tak się nazywają:)

Proszę o pomoc! !!

albo to wina laptopa. wchodzi w tryb oszczędzania energi podczas grania albo fifa 2006 wymaga zbyt dużo ram w stosunku do tego co wymaga od komputera Vista

Z twojego podpisu wynika że masz 2gb ramu więc to na pewno nie to… może po prostu laptop się przegrzewa i zwalnia, podobnie ma mój znajomy który też ma niby dobrą grafikę itp… w laptopie a gry po 15 minutach zaczynają zwalniać przez przegrzanie.

zainstaluj to

http://www.pbus-167.com/

włącz go

i sprawdź jakie masz temperatury podczas grania

Więc tak nie mogłem uruchomić tego programika NHC ale zainstalowałem SpeedFan 4.33 , podczas pracy w Windowsie temperatura na poziomie 30 do 32 C pokazuje mi

Core 0 : 29C

Core 1 : 31C

podczas Gry w Fifa World Cup 2006

Core 0 : 39C

Core 1 : 40C

ogólnie temperatura na poziomie 40 C podczas gry, także nie wiem czy to dużo czy mało

Gra przycina od samego początku nawet w menu wybierania drużyny , nie jest to tak jak niektórzy opisują że po 5 minutach grania zaczyna przycinać , także nie wiem czy jest to wina sprzętu czy raczej jakiegoś oprogramowania czy może sterowników,

pozdrawiam

Remi

temperatury są w porządku

uruchamiałeś w trybie zgodności?

Nie bardzo wiem o co to znaczy, chodzi o to żeby w właściwościach fifa.exe ustawić zgodność z jakimś systeme, jeśli tak to próbowałem Windows Xp wybrać ale bez zmian

pozdrawiam

o to chodziło

ewentualnie poszukaj innych sterowników

te możesz spróbować

http://support.euro.dell.com/support/do … id=&impid=

Zainstalowałem sterowniki do których dałeś mi link, powiem tak zauważyłem lekką poprawę , miałem ustawioną rozdzielczość 800x600 i chodziło trochę lepiej , przestawiłem na 1280x960 i chodzi lepiej ale to nie jest to jak powinno chodzić, menu dalej strasznie zacina ale grac się już da al niestety też przycina

może jakieś ustawienia pozmieniać w windows?

Cały czas opieram się na grze Fifa World Cup bo obecnie tylko ją posiadam, mam też FlatOut 2 ale tam też coś pisze ze DirectX nie za bardzo coś odpowiada, ale to jeszcze sprawdze,

pozdrawiam

Remi

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 18:32

Witam!

Zainstalowałem FlatOut2 i chodzi pięknie, grafika cudowna i nie przycina:)

Także tylko ta Fifa coś nie tak:) sprobuję ją przeinstalować może coś to zmieni,

pozdrawiam

Remi

remiaszek powiem ci tak, ja instalowałem Viste Home Premium ok. roku temu na poczontku gry typu NFS Carboon na moim nie najgorszym sprzęcie też się zacinały, do tej pory wyszło trosze łatek i są lepsze sterowniki, ale np. Fifa 07 chodzi nieco gorzej niż u mojego szwagra na zestawie P4 3Ghz,1GB Ram, GF 8600 GT, Widows XP. Dopuki gry nie będą pisane konkretnie na Viste to pewnie wiele gier będzie jednak lepiej chodzić na XP-ku. To jest oczywiście kwestia czasu Vista ma DX10, a XP nie. Nie masz się czym przejmować. :slight_smile:

Przeinstalowałem Fife i zero poprawy, ogólnie kicha ,

Szkoda że ta Vista taka nie udana, wolałbym Xp ale nie jestem pewnie czy mogę na tym sprzęcie zainstalować Xp bo coś Dell nie bardzo ze sterownikami dysponuje dla XP , będę próbował za jakiś czas postawić Windowsa XP na razie jestem na ““wakacjach”” także jak będę miał trochę czasu to spróbuje XP,

Mam viste tylko dlatego że kupując laptopa był zainstalowany Windows Vista

Zainstalowałem gierkę a tu porażka i trochę się zmartwiłem że tyle pieniędzy a tu nawet pograć nie można:) ale coż, poczekamy na poprawki, może z czasem wszystko się ustabilizuje.

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam, jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł , chętnie wypróbuję:)

he to mamy 30 stycznia 2008 ? :?

Zaktualizuj stery karty graficznej do najnowszej wersji pod Viste, powinno pomóc. też tak miałem jak zainstalowałem starszą wersje sterów, np w gta sa nie dało się grać bo na ekranie pojawiły się ogromne litery, inne woqule nie startowały. Tak samo jest na sterach sterach WindowsVista. Oczywiście jeśli byś miał XP to wydajność będzie o wiele lepsza, bo jak wiadomo Vista tylko emuluje Dx9 i przez co bardziej obciążony jest CPU, a GPU nie.

Mam podobny problem. Jestem załamaony wydajnością najnowszych gier pod Vistą ( ja mam wersje Business). MoH: Airborne, Bioshock a ostatnio fifa działają ale na naprawde niskich detalach.

Zainstalowałem ostatnio najnowsze stery od Nvidia ale nadal brak poprawy. Mam Athlona 3800+, Grafe 7600 GS, 2 GB Ramu wiec naprawde wątpie zeby to chodziło o mój sprzęt, szczególnie jesli chodzi o Fife 08. Płynność pozwalającą na swobodną grę osiągam dopiero na srednich detalach i rozdziałce 800:600. W ustawieniach nvidii mam wyłączony antialasying. Zdefragmentowałem nawet twardy dysk ale w dalszym ciągu, w drugim meczu gra zaczyna się juz przycinać. Czekam na jakiegoś patcha lub najnowsze stery od nvidii, Chyba że wy macie jakieś pomysły ??

Witam przestancie szukać problemów w swoim sprzęcie problemem jest nieprawidłowa współpraca wielu gier z vistą podam przykłady FARCRY, BOILINGPOINT,DARK MESIACH ,BLACKSITE AREA 51,mam sprzęt intel core duo 1.8 grafika 8800gts ram3GB zasilacz500wat wszystko dopasowane stery aktualizuje a mimo to zdażają się problemy na opakowaniach gier takowe informacje nie są podawane z wiadomych względów radze korzystać z gier z certyfikatem pod vindows niestety ich liczba nie jest zbyt duża czasami pomagają łatki, tryb zgodosci np z xp nigdy nie pomógł tak samo uruchomienie z poziomu administratora można sie wk… pozostaje się cieszyć wspaniałym systemem vista w którym nie pomyślano o graczach na pocieszenie podam z mojego doświadczenia które gry nie stwarzają problemów FEAR+DODATKI,HALF LIFE+DODATKI,DOM3 Z ŁATKĄ QUAKE4+ŁATA,PREY,BIOSHOCK,CRYSIS,CALL OF DUTY4,SWAT4+DODATEK,PAIN KILLER,RIDICK pozdrawiam.

pod vistą chodzą u mnie:

Turning Point Fall Of Liberty

Medal Of Honor Airborne

Frontlines Fuel of War + łata

Tom Clancys Rainbow Six Vegas 2