Gry się zacinają - spadki FPS


(Donar2012) #1

Czesc, nie wiedzialem w jakim temacie wiec napisze tutaj

 

PC:

Intel Core 2 Quad Q6600

Geforce 8800 Gt

Windows 7 64 Bit

4 Gb Ram

 

 

 

A więc tak mój problem jest taki :slight_smile: Gram  w grę LOL i kiedy gram fps i tak dalej wszystko ok. Gra się non stop zacina dochodzi do walki grupowej też się zacina nie ma znaczenia czy gram na bardzo niskich wymaganiach czy na bardzo wysokich. Mam ten problem od niedawna i tylko na lolu :0 próbowałem już wszystkiego co mogłem zrobić temperatury są ok … proszę po pomoc jeżeli chodzi i jakieś skany czy coś to pisać co i jak bo za bardzo nie wiem :slight_smile: Z góry przepraszam za interpunkcje i gramatykę od jakiegoś czasu nie mieszkam w polsce :slight_smile:


(Neakles2) #2

Jest mała szansa na to, że to wina pofragmentowanej partycji. W takim wypadku po prostu użyj jakiegoś Defragmentatora z DP, bo nie wiem, czy ten Windowsowy jest dobry.


(Donar2012) #3

a więc tak mam 2 dyski po 500 gb 


(mrFreeze) #4

Wrzuć screeny z zakładki Health z obu dysków.

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe


(Donar2012) #5

http://iv.pl/images/08986216574436010591.jpg

 

 

http://iv.pl/images/10709646043665368107.jpg

 

 

TUtaj screeny


(Dimatheus) #6

Donareczek , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po prawej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


#7
  1. Czasami gry się przestawiają w tryb openGL, a on wywołuje takie efekty jak piszesz na większości kart. Sprawdź to.

  2. Masz dwa dyski to zainstaluj dodatkowy Windows tylko do tej gry sprawdź czy na nim dział lepiej.

  3. Ten lol to chyba jakaś gra sieciowa, może twój internet się popsuł, sprawdź to.

  4. Procesor może nie wyrabiać przy większej liczbie osób i jakość grafiki wtedy ma znaczenia.

  5. Możesz mieć za mało pamięci. N jakiś proces w tle Ci ją zjada lub wirus/trojan i windows prubuje użyć pamieci wirtualnej która jest wolniejsza. Dołóż jeszcze 4gb i sprawdź czy pomogło.

  6. Pisz na forum pomocy gry, w języku kraju jaki zamieszkujesz. No chyba, że polski już zapomniałeś, a angielskiego się jeszcze nie nauczyłeś. :wink:

hahhahaha, ale ten ostatni punkt jest dowcipny. Żartuje, dobrze piszesz po polsku wszystko zrozumiałem.


(system) #8

Zainstaluj grę na drugim z dysków, moim zdaniem zasoby gry znajdują się na uszkodzonych sektorach dysku. Niebawem się pojawią, wskazują na to zrzuty ekranu, które zamieściłeś. Jestem złym prorokiem, posiadasz dyski Seagate. W przyszłości polecam WD’ki! Ponadto wymień tasiemki przy dyskach. :slight_smile: