Gry się zawieszają

(Stryju51) #1

Witam kupiłem sobie nowy komputer ( 4 gb rem ddr3, g-force gts250 1gb ddr3, zasilacz 500wat, procek AMD 2x3,1) i mam problem bo zainstalowałem sobie gta4

i często mi się zawiesza (tzn komputer nie reaguje na żadne polecenia i słychać zawieszony dźwięk) lub zawiesza się tylko gra i trzeba ją wyłączyć przez ,,ctrl alt del '' aha i dzieje się tak również z innymi grami( call of juares, assasin creed, mirrors edge, wiedźmin. itp) ale z gta najczęściej . I moje pytanie jest takie czy to wina kompa czy jakiegoś programu , a może wina Windowsa?? I czym można usunąć te zawieszanie??

(SolelyRose*) #2

Wstępna analiza sprowadza się do 4 pytań. Używasz jakiego programu antywirusowego? Problem może wynikać z zainfekowanego systemu. Następne podejrzenie pada na temperatury nowego sprzętu. Sprawdź je w czasie rozgrywki oraz bez obciążenia i podaj je na forum. Przedostatnie pytanie dotyczy zasilacza. Nie wystarczy podać moc zasilacza, ważna jest również jego marka, jakiego producenta jest to psu? Ostatenie pytanie, czy sam składałeś komputer? Często zapomina się o podstawach, jak nałożenie pasty termoprzewodzącej, bądź jej nieumiejętne rozprowadzenie.

SolelyRose*

(Johny) #3

Może to być albo obudowa nie radząca sobie z chłodzeniem - przegrzewanie się karty,procesora,albo zasilacz,szczególnie jeśli jest to jakiś no-name to nie daje rady dostarczyć mocy

(Stryju51) #4

Witam jak narazie mogę odpowiedzieć na 2 pytania.

Nie mam żadnego programu antywirusowego ( nie zdążyłem jeszcze nawet neta podłączyć pod tego kompa)

kompa kupiłem na allegro (po 1 dniu oddałem do reklamacji bo podczas grania się wyłączał)

http://allegro.pl/item706290901_dragon_ ... b_am3.html

tylko zasilacz mam inny bo ten wymienili na ,,bardziej markowy'' (jak stwierdził sprzedawca ) i ja nie wiem jak sprawdzić jaki mam ten zasilacz (mogę rozkręcić obudowę , nie mam plomb) aha i w serwisie dodali jeszcze jeden wentylatorek.

A co do temperatur to podam ok 17 jak wrócę z praktyki.

(StG 44) #5

Na allegro nie kupuje się gotowych kompów bo to w 99% badziew. Po to istnieje forum i tematy jak poniżej, żeby z nich korzystać!

zestawy-komputerowe-wrzesien-2009-t267420.html

zasilacze-dobre-oraz-zle-t267392.html

:arrow:

(system) #6

Markę zasilacza sprawdzisz np Everestem. Ja stawiam że problemem jest za słaby zasilacz jak na sprzęt o takiej konfiguracji. Na przyszłość odradzam kupowanie na allegro takich zestawów (no chyba że u sprawdzonych sprzedawców) gdyż jest bardzo prawdopodobne że niektóre podzespoły mogą być słabsze niż podano w specyfikacji... jeśli tak jest to fakt, że GTA4 się wiesza jest jak najbardziej oczywisty ;p Proponuję abyś sprawdził wszystko Everestem i podał podzespoły odczytane przez program.

(Ctr) #7

Jak się nie znasz to nie gadaj.

(system) #8

Pardon, rozpędziłem się z tym Everestem ;p Faktycznie, marki zasilacza nie da się sprawdzić bez ingerencji w peceta ;p Na tabliczce na zasilaczu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Przepraszam za błąd :wink: