Gry wieszają się po 5-10 sekundach

(Bzzyk17) #1

Jak w temacie.

Po odpaleniu jakiejś gry (America's Army, Warcraft III, Titan Quest, Starcraft, Et), wiesza się po kilku sekundach... Wszystko zatrzymuje się w miejscu, a komputer nie odpowiada... :evil:

(Bxlukasz) #2

podaj moze parametry komputera :expressionless: nikt nie jest wrozka zeby zgadywac :wink:

(Bzzyk17) #3

Cóż za brak profesjonalizmu... :o

(:: MARIO ::) #4

a temp. i napiecia?

(Bzzyk17) #5

(:: MARIO ::) #6

Jak na moje oko, to zasilacz slabiutki :slight_smile: 3;18V bez obciążenia to kiepskawo, pod obciążeniemzleci pewno do ~2,9V wiec malo pradu na płycie :slight_smile:

(Bzzyk17) #7

Czyli wymiana zasilacza?

Mam już ten komputerek pare dobrych lat i nigdy nie było z nim problemu... Czy to możliwe, że nagle coś nie tak z napięciami?

Nie można w jakiś sposób zwiększyć napięcia na płycie?

(Elenka1984) #8

Hmm... Wydaje mi się że tylko nowy zasilacz (albo zrób jego przegląd w jakimś serwisie, chyba że się znasz na elektronice :wink: ) rozwiąże sprawę... Widać, że twój ledwie ciągnie, więc jak chcesz zwiększyć napięcia na płycie?? To wina już zasilacza - staruszka :slight_smile:

Zadbaj o podzespoły :slight_smile:

(Bzzyk17) #9

W takim razie, mam jeszcze dwa pytanka :slight_smile:

Czy po podkręceniu karty graficznej, pobiera ona więcej energii?

Czy po odłączeniu jednej z nagrywarek, napięcie na płycie powinno skoczyć?

(bartus2003) #10

tak

jak nie uzywana, to raczej nie

(Bzzyk17) #11

A jak się ma Radek Gigabyte'a 9550 128 megowy, przy podkręceniu dość mocnym? Chodzi mi o napięcie, dużo więcej zżera?

Próbowałem zaobserwować różnicę, ale dostępne programy nie bardzo chciały mi ją wskazać...

(Michalowski Marcin) #12

No tak może trochę prądu wyciągniesz ale za to może być problem z kartą graf. i będziesz musiał zmniejszyć np. detale w grze co nie jest miłe... Kup se zasilacz. Ja mam Tagana 430W i spokojnie daje radę a jak już kupujesz zasilacz i wkurza cię że ci sie komp wyłącza jak nie ma prądu to kup też UPS-a. Fajna sprawa... tylko takie bydlę to trochę kosztuje...