Gry wychodzą lub komputer się resetuje

Witam

Mój kuzyn ma pewien problem. Podczas gdy gra w bardziej wymagajace gry (np. Warcraft 3 [na najwyższych detalafach], fifa 07, f.e.a.r.), gry bez żadnego błędu wychodzą do pulpitu, a w najgorszym wypadku (i częściej) komputer się resetuje. Czym to może być spowodowane?

Komputer:

System - Microsoft Windows XP Professional (Service Pack 2)

Procesor - AMD Athlon XP, 2000 MHz (7.5 x 267) 2400+

Płyta główna - Asus A7V8X (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM)

Pamięć fizyczna - 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta wideo - NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

Dysk fizyczny - WDC WD800JB-00JJA0

Zasilacz - AC 230V (wiem tylko tyle)

Proszę o pomoc.

podałeś standard zasilania jaki mamy w polskich gniazdkach 230V prąd zmienny, trochę to za mało, potrzebny jest model zasilacza ewentualnie jaki ma amperarz na linii +5V i +12V. (choć w przypadku tej płyty najistotniejsza jest wydajność na linii +5V)

  • niech kuzyn zainstaluj najnowsze sterowniki pobrane z nvidia.com,

  • sprawdzi temperatury jakie ma karta graficzna, procesor,

  • sprawdzi pamięci programem memtest

  • sprawdzi czy na płycie głównej, karcie graficznej nie spuchły kondensatory (oraz w najgorszym przypadku czy nie wylał z nich elektrolit)

to na początek

Więc model zasilacza to:

Lc-B350ATX 350V

+5V - 28A,

+12V - 19A

Sterowniki są zainstalowane najnowsze, memtest nie wykazuje błędów, kondensatory są ok.

Temperature zaraz podam.

Pożycz zasilacz jakiś dobry i sprawdź.

Temperatura procesora wynosi 61 stopni celcjusza (przy zwykłej pracy)

A temperatury karty graficznej nie mogę się doszukać:/

zastosuj się do rady kolegi ma rację , warto podpiąć jakiś inny zasilacz nie sprawiający jego właścicielowi żadnych problemów (pewniak)

A jaki to powinnien być mniej więcej zasilacz? (żebym nie podpioł słabszego)

z silną linią +5V co najmniej 35A, najlepiej jakiś markowy, chieftec, fortron, modecom mc itp.

IMO jest to wina zbyt wysokiej temperatury, miałem kiedyś podobną konfiguracje,przy graniu w warcrafta 3 komputer strasznie się nagrzewał i płyta a7v333 asusa automatycznie resetowała kompa kiedy temperatura proca przekroczyła 62 st C, być może u Ciebie też tak jest, w moim przypadku pomogła lepiej chłodzona obudowa (spadek temp. ok 5 st.), w poprzedniej zasilacz przysłaniał wentylator od proca, do tego zmieniłem radiator od procka na miedziany +dobra pasta termoprzewodząca (spadek temp. ok 7 st.). Zasilacz radzę kupić z wentylatorem 120x120 też poprawi chłodzenie :slight_smile: pozdrawiam