Gry wyłączają/minimalizują się - Windows 7 Ultimate

(Arkadiuszng) #1

witam.

po zakupie nowego sprzętu:

-i3-3220

-asus hd 7770

-mobo: msi b75ma-e33

-zasilacz OCZ 500W

-4 gb ram 1333

-250 gb dysk

od początku mam problemy ze wszystkimi grami. Nie wspomnę już o Far Cry 3, który po prostu dostaje padaczki po 10 minutach. Po krótszej lub dłuższej chwili (czasem jest to 20 minut, a czasem godzina) minimalizują się i nie mogę ich przywrócić. Sterowniki mam najnowsze - 13.2 beta, próbowałem też 12.11 i 13.1. Temperatury w normie - procek 57 w stresie, na grafice osiągnąłem max 71 a tak to 65~ się trzyma. Czyściłem rejestr, większość gier reinstalowałem ale nic to nie dało.

Szlag mnie trafia bo zamiast cieszyć się nowym sprzętem ja myślę jak rozwiązać ten problem :expressionless:

(Michal Kloc) #2

Nie bierz tego do siebie, ale moim skromnym zdaniem używasz pirata (pokaż mi komputer dostępny w “normalnej” dystrybucji, w którym miałbyś zainstalowanego oryginalnego Windows 7 Ultimate?). A skoro tak, to nikt nie wie co w tej instalce siedzi, i “przy okazji” kaszani w Windows.

Sprawdź, czy te same gry chodzą u kogoś innego -> zakładam, że to oryginały. Jeżeli tak, to problem leży po stronie softu lub sprzętu (składak?). Jeżeli problem występuje tylko w grach, a poza tym komputer funkcjonuje normalnie, to spróbuj go czymś “zmęczyć”, np. testami grafiki, bo może problem leży w źle złożonym sprzęcie który wariuje przy wysokich temperaturach/obciążeniu.

Jeżeli i to oddali podejrzenia, to pozostanie tylko zakupić Windowsa, oryginalnego.

(Arkadiuszng) #3

Windowsa mam oryginalnego z uczelni. Każdy ma prawo do jednej sztuki :wink:

Po testach w 3d marku - najpierw w HD, potem 3x w full HD stwierdzam, że z grafiką jest wszystko okej, z prockiem także. Wyniki przyzwoite, temperatury w normie, nie wystąpiły żadne problemy.

Ręce mi opadają…