Gry zacinają się po jakimś czasie - czy to GPU?

Witam mam problem z moim PC. Otóż gdy pogram z 10-15 minut w Far Cry 4, bądź GTA V czy nawet GTA IV, zaczynają się ścinki. Od czego to może być? Zauważyłem tylko że jak ścinka występuje (to jest takie 1-2 sekundowe zacięcie nawet na 5 sekund się zdarzyło) to zrzucają mi się taktowania na karcie graficznej z 1163 na 1072 na rdzeniu, ścinka ustąpi jest z powrotem 1163 i tak ścina co chwile. Podaje PC:

Płyta Główna: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3

Jak temperatury pod obciążeniem ?

Zrobiłem format, wgrałem na nowo Windows 10, zainstaluje sterowniki i dam znać, w furmarku 10 minutowy test 85 stopni było na karcie 

85 stopni to za dużo.

W grach jest 80. Co mam zrobić żeby obniżyć temp? Karta jest wyczyszczona z kurzu 

Edit: Dopiero jak ustawie 70% obrotów na wentylatorze karta ma max 70 stopni i chyba jest okej wtedy

Wypadałoby jeszcze pastę zmienić na rdzeniu.

Nom karta ma już 2 lata i 3 miesiące więc mogła wyschnąć tylko nie wiem jak sie do tego zabrać

Zamówiłem pastę termoprzewodzącą Arctic Silver Ceramique 2, w czwartek przesmaruje i wygrzeje pastę i dam znać

Temperatury dalej wysokie po wymianie pasty

Wrzuć screen z HWMonitor, jaką masz obudowę, ile dodatkowych wentylatorów w niej ?

Obudowa to gladius m40, 6 dodatkowych wentylatorów - 1 z tyłu 2 z przodu 2 na górze 1 na dole

Temperatury coraz wyższe nawet przy 100% obrotów wentylatora 80 stopni