Gry zaczęły mi się przycinać- bez powodu

Witam,

mam sprzęt jak w podpisie i niedawno postawiłem na nim Windowsa XP Home Edition. Zainstalowałem stery od płytki głównej, potem od grafy i je uaktualniłem (jak zawsze). Następnie pobrałem nowe aktualizacje z Windows Update (między innymi SP3)- też już to kiedyś robiłem. Na końcu zainstalowałem potrzebne mi programy i gry, w które grywam. Jedną z tych gier był Crysis Wars, który zawsze chodził mi bez przycięcia. Niestety, wczoraj grając na jednym z zapełnionych serwerów strasznie zaczęło mi ciąć :frowning: Dzisiaj zainstalowałem uaktualnienie do directxa, bodajże 9,26 i zacząłem grać… Znowu, jak gram to są momenty, że nic nie przycina, ale zaraz nadchodzi moment, że zamiast gry mam pokaz slajdów :frowning: Co zrobić, instalowałem już XP-ka tyle razy… Nigdy tak nie było. Czy coś mi się psuje?

P.S. Wczoraj przycięło mi się też menu w Crysisie Wars, wywaliło mnie na pulpit z błędem VPU Recover. Proszę, pomóżcie! ![-o<

jaki zasilacz? jak za słaby to może resetować kartę graficzną

ewentualnie wyłącz to coś

Chieftec 550W GPS.

Może wina leży po stronie serwera na którym grasz. Pamiętam jak kiedyś u kolegi grałem chwilę w Serious Sam w sieci i coś podobnego się zdarzyło (pokaz slajdów przez kilka minut), ale tylko raz, więc podejrzewam serwer. A inne gry (nie multiplayer) normalnie Ci chodzą?

Masz może zainstalowany AMD Dual-Core Optimizer? Jeżeli tak to wyłącz go i problem powinien zniknąć (miałem taki sam problem w WoWie).

nie, nie mam dco, a inne gry (serious sam single i multi) i Stalker cs chodzą raczej ok, myślałem o tym, że może jak jest malutka plansza i do tego 20 osób to komp może nie wyrabia?

A ja mam podobnie z Call of Juarez gra chodzi idealnie ale potrafi się czasami gra zawiesić przez serwer i nic się na to nieporadzi.

czyli myślicie, że to nie wina sprzętu?

Jak u was z chłodzeniem, bo przy bardziej wymagających grach czasem sprzęt jak się zabardzo przegrzeje spusza z prędkości i wtedy zaczyna się przycinać, proponuje w Pc grać z otwartą przesłoną obudowy :slight_smile:

Sprawdzę :wink:

Otwarcie przesłony obudowy powoduje z tego co wiem podwyższenie temperatury, ponieważ nie jest zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza w obudowie… Radzę jak coś zmienić chłodzenie na wydajniejsze, ale najpierw trzeba mieć pewność, że to konieczne… Zainstaluj HijackThis i raport z niego daj na http://wklejto.pl a na forum umieść tylko link do logu.

Odpowiedz na post poniżej:

Spodziewałem się tak krótkiego log’u :smiley:

http://wklejto.pl/30904

logi :slight_smile: