Gry zaczęły mi się przycinać- bez powodu


(Keymen3) #1

Witam,

mam sprzęt jak w podpisie i niedawno postawiłem na nim Windowsa XP Home Edition. Zainstalowałem stery od płytki głównej, potem od grafy i je uaktualniłem (jak zawsze). Następnie pobrałem nowe aktualizacje z Windows Update (między innymi SP3)- też już to kiedyś robiłem. Na końcu zainstalowałem potrzebne mi programy i gry, w które grywam. Jedną z tych gier był Crysis Wars, który zawsze chodził mi bez przycięcia. Niestety, wczoraj grając na jednym z zapełnionych serwerów strasznie zaczęło mi ciąć :frowning: Dzisiaj zainstalowałem uaktualnienie do directxa, bodajże 9,26 i zacząłem grać... Znowu, jak gram to są momenty, że nic nie przycina, ale zaraz nadchodzi moment, że zamiast gry mam pokaz slajdów :frowning: Co zrobić, instalowałem już XP-ka tyle razy... Nigdy tak nie było. Czy coś mi się psuje?

P.S. Wczoraj przycięło mi się też menu w Crysisie Wars, wywaliło mnie na pulpit z błędem VPU Recover. Proszę, pomóżcie! [-o<


(skromny00) #2

jaki zasilacz? jak za słaby to może resetować kartę graficzną

ewentualnie wyłącz to coś


(Keymen3) #3

Chieftec 550W GPS.


(Henio Mazurek) #4

Może wina leży po stronie serwera na którym grasz. Pamiętam jak kiedyś u kolegi grałem chwilę w Serious Sam w sieci i coś podobnego się zdarzyło (pokaz slajdów przez kilka minut), ale tylko raz, więc podejrzewam serwer. A inne gry (nie multiplayer) normalnie Ci chodzą?


(Marvin Nekromanta) #5

Masz może zainstalowany AMD Dual-Core Optimizer? Jeżeli tak to wyłącz go i problem powinien zniknąć (miałem taki sam problem w WoWie).


(Keymen3) #6

nie, nie mam dco, a inne gry (serious sam single i multi) i Stalker cs chodzą raczej ok, myślałem o tym, że może jak jest malutka plansza i do tego 20 osób to komp może nie wyrabia?


(Mateusz Golebiowski) #7

A ja mam podobnie z Call of Juarez gra chodzi idealnie ale potrafi się czasami gra zawiesić przez serwer i nic się na to nieporadzi.


(Keymen3) #8

czyli myślicie, że to nie wina sprzętu?


(Tomekw8731) #9

Jak u was z chłodzeniem, bo przy bardziej wymagających grach czasem sprzęt jak się zabardzo przegrzeje spusza z prędkości i wtedy zaczyna się przycinać, proponuje w Pc grać z otwartą przesłoną obudowy :slight_smile:


(Keymen3) #10

Sprawdzę :wink:


(Marvin Nekromanta) #11

Otwarcie przesłony obudowy powoduje z tego co wiem podwyższenie temperatury, ponieważ nie jest zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza w obudowie... Radzę jak coś zmienić chłodzenie na wydajniejsze, ale najpierw trzeba mieć pewność, że to konieczne.. Zainstaluj HijackThis i raport z niego daj na http://wklejto.pl a na forum umieść tylko link do logu.

Odpowiedz na post poniżej:

Spodziewałem się tak krótkiego log'u :smiley:


(Keymen3) #12

http://wklejto.pl/30904

logi :slight_smile: