Grymaśny Gąsiorek już jest!

Od dziś dostępna jest spolszczona wersja Ubuntu 7.10 - Grymaśny Gąsiorek.

Pewnie sporo osób (w tym również ja) na nią czekało z niecierpliwością, więc może komuś informacja się przyda.

Więcej na polskim forum Ubuntu: http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=57073

Przecież oficjalna wersja jest spolszczona :expressionless:

7.10 jest po polsku. Tutaj usunięto kilka rzeczy i dodane nowe, które można śmiało zainstalować samemu.

Piszą pełne spolszczenie… podejrzewam, że nowy user, nie zajdzie aż tak “głęboko”, żeby wysypał się na english.

Dziś stawiałem 7.10 na nowo po formacie poprzedniej… jakoś nie zauważyłem english.

Pytanie, na ile ta wersja uniemożliwi upgrade lub update w przypadku nowej wersji.

Takie ciągłe stawanie ubuntu na czysto jest dość uciążliwe. I to wkurza.

Tak, ale nie do końca.

Poza tym jest to wersja dla takich laików linuksowych jak ja. Nie muszę dodatkowo instalować praktycznie żadnych programów, ponieważ w tej wersji zawarte są np. kodeki, java, czy flashplayer. Z moją wiedzą musiałbym poświęcić sporo czasu na dostrajanie Ubuntu do takiego stanu., Tu podane mam wszystko na tacy pod nos. Myślę, że nie tylko mi się Gąsiorek przyda :wink:

więc lepiej użyć jakiegoś distra rolling-release np. archa, gentoo czy debiana sid…

Tyle że już początkujący mają gorzej.

drugiej strony początkujący nie dbają aż tak o to aby mieć wszystko najnowsze…

To powiedz mi co dodatkowo spolszczyli…

Pisząc to opierałem się na informacjach zamieszczonych na polskim forum Ubuntu:

Wynika z tego, że pełnego spolszczenia nie było.

Ja nie tworzyłem tej wersji, więc kłócić się nie mam zamiaru a jedynie poinformowałem o tym projekcie.

Na instalacyjnych płytach CD, ale jeżeli podczas instalacji mieliśmy dostęp do neta, reszta paczek polonizacyjnych była ściągana i instalowana. Podejrzewam, że w tej spolszczonej wersji wszystko jest od razu na CD i nie trzeba mieć dostępu do neta żeby zaraz po instalacji wszystko mówiło do nas po polsku.

Areh z tego co widzę, to niektóre opcje/ustawienia/ komunikaty są po angielsku. Być może chodzi o to, że w tej wersji Wszystko jest spolszczone…

Jak dla mnie to takie wersje ja ta którą tutaj na górze pokazano jest totalnym ogłupieniem użytkownika…

Może i na pierwszy raz to super wygląda ale gdy ‘świeżakowi’ wyskoczy jakiś błąd to już w 80% kaplica i załamka…

Może wypowiedź nie na temat ale sam wiem po sobie że nie ma co się śpiszyć i warto poznać nowy system lepiej niż tylko po łepkach…

@JarekMk czemu w 80% kaplica i załamka?

Przecież to nie jest aż tak radykalnie zmienione ubuntu!

Ma jedynie spolszczenie i niewolne pakiety + kodeki…

Reszta taka sama jak w oryginale…

Przepraszam, mówię nie na temat ale mi sie nie podoba spolszczanie folderu /home/Desktop w innych systemach jest ‘biurko’ w innych ‘pulpit’ i często są różnice typu ‘Pulpit’ a ‘pulpit’.

domyślnym pakietem językowym w tej wersji jest PL, ten zabieg już był stosowany w przypadku edgy 6.10 -> 6.12 PL.

ja wlasnie zainstalowalem sobie oficjalne ubuntu 7.10

po zainstalowaniu , wykonaniu aktualiazji systemu wystarczy sciagnac kilkanascie megabajtow aby spolszczyc prawie caly system

poki co mam na razie tylko jeden problem , ktory wlasnie widac - nie moge aktualnie uzywac polskich znakow

ogolnie grymasny gasiorek jest dla tych , ktorzy chca miec od razu spolonizowany system i tyle :wink:

w opcjach Klawiatury zmień układ :slight_smile: na polski programisty (czy jak on tam się nazywa).

Ja w opcjach klawiatury mam układ “Poland”

dzięki , najprostsze rzeczy przychodzą najtrudniej :wink:

Przepraszam za podczepienie, ale mam pytanie:

Czy na kompie o konfigu

Intel Celeron 700mhz (1100mhz O/C)

128 sdram 133mhz (mozliwe rozszerzenie do 512)

riva tnt2 (zmieniam w najblizszym czasie na Geforce 4mx)

Odpale najnowsze Ubuntu zeby dzialalo plynnie?

Dzieki za odp

mało ramu ubuntu plynnie moze nie chodzic… a moze xubuntu?

Ubuntu nie…

Xubuntu tak