Grzanie się karty graficznej

Witam pojawił się niedawno mały problem odpalam komputer karta graficzna wtedy ma 55 stopni gdy odpalę grę Metin2 i gadu gadu karta po 2 min ma 93 stopnie, po 5 min dochodzi do 100 stopni komputer się zawiesza i wyłącza.Karta graficzna to Nvidia GeForce 8600 GTS.Chłodzenie chyba pasywne to metaliczne bez wiatraka.Procesor to Intel Core 2 Quad Q6600, 2 GB ram.Prośił bym o pomoc, a i nie mam podłączonego wiatraka sys_fan tego z tyłu obudowy możę to od tego ale wyjmowałem kartę i czyściłem ale nic nie pomogło.Proszę o pomoc i z góry dziękuje i życzę wesołych i spokojnych świąt.

Pozdrawiam CeMeK.

Chyba pasywną czy pasywną? Bo to jest spora różnica.

Jak pasywna to kupujesz wentylator 80-120mm i montujesz do chłodzenia na śruby lub opaski elektryczne

http://allegro.pl/aimaxx-envicooler-80x … 20662.html

Dokładnie.

Teoretycznie mogłoby się obyć bez wiatraka na karcie, gdyby obudowa była dobrze wentylowana. Sam jednak piszesz, że nie masz wentylatora wyciągającego ciepłe powietrze z obudowy.

Najlepiej kup dwa lub nawet trzy wentylatory w wielkości zależnej od potrzeb. Jeden na kartę, drugi wyciągający ciepłe powietrze z obudowy i jeden na przód obudowy wciągający chłodne powietrze do środka. Ten trzeci może przy okazji chłodzić dyski twarde.

Te podane przez Tobiego są bardzo ciche (przynajmniej wg opisu).

10dB to tak mało, że będą wręcz niesłyszalne (cichsze od dysku twardego, o ile nie masz SSD).

znaczy nie mam żadnego wiatraka na karcie tylko te metaliczne.

To trzeba dołożyć, ale w obudowie masz za gorąco.

Dlatego zalecam trzy wentylatory. Najprawdopodobniej będziesz mógł wtedy kartę nawet nieco podkręcić.

Ja u siebie mam w obudowie duży 12cm wiatrak z tyłu i jest ok

aha ja mam orginalny wiatrak ten wyciągający ciepłe powietrze to mam go przykręcić i dokupić jeszcze wiatrak na kartę graficzną.i mam jeszcze jedno pytanie wiadomo teraz są święta i czy ten wentylator wyciągający ciepłe powietrze ochłodzi ją chociaż o 10 stopni żeby nie grzała się do 100 i komputer się nie wylączał

Trudno powiedzieć, warto spróbować.