Grzanie się karty graficznej


(Ejo20) #1

Witam,

posiadam GF6600GT Gainward. Ostatnio miałem problemy z zawieszaniem się komputera przy grach. Przeczyściłem go porządnie i pojawił się problem z grzaniem karty. Temperatury w spoczynku dochodzą do 80 stopni, a podczas grania przekraczają 100. Mam jakąś paste termoprzewodzącą, tylko nie wiem czy mogę ją nałożyć. Jest szara, a na karcie mam białą :stuck_out_tongue: Firma Manhattan. Mogę ją zastosować? No i czy zmniejszy to grzanie karty?


(Michal Kolatek) #2

Skoro zdjąłeś chłodzenie to i tak musisz nałożyć od nowa pastę, ale tej Manhattan bym nie używał tylko kupił nawet najtańszą sylikonową AG Chemia ~6 zł, lub kup pastę od Arctic Silver, Zalman, Revoltec, Scythe, bo ta na zdjęciach wygląda jak najgorsza pasta na ziemi Titan tts-g104, sproszkowane aluminium w oleju, wydajność tragiczna i przewodzi prąd, a zmycie z rdzenia zajmuje dużo czasu i ta pasta lubi się rozłazić, używałem jej i radzę nawet nie ściągać skuwki ze strzykawki.

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te ... wodzacych/

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te ... ona-druga/

I podaj model karty lub zrób zdjęcie, jak jest pasywna, do przydało by się dołożyć wentylator, lub zmienić całe chłodzenie.


(Ejo20) #3

Pi razy oko wygląda tak http://www.ixbt.com/video2/images/nv43- ... -front.jpg


(Michal Kolatek) #4

Wentylator działa? Warto ściągnąć pokrywę od tego chłodzenia i przeczyścić je z kurzu, tego typu chłodzenia trzeba często czyścić bo szybko zapychają się kurzem na początku finów, reszta zwykle jest czysta, ale jak z przodu masz ścianę z kurzu to przez resztę finów powietrze nie przeleci.


(Ejo20) #5

Wentylator działa. Może to przez olej roślinny? Smarowałem nim wiatrak, bo brzęczał dość mocno. Co prawda wyczyściłem go dzisiaj, ale wszystkiego nie dało rady.


(Michal Kolatek) #6

Czyściłeś radiator z kurzu?

Oleju roślinnego się nie używa, trzeba było użyć jakiegoś oleju do maszyn, roślinny podobno dobrze się czyści alk metylowym, ale tego nie kupisz bez papierów, bo to trucizna, możesz np izopropylowym spróbować przeczyścić, potem czymś przesmaruj tylko technicznym, nie masłem, lub wymiana chłodzenia, bo terkot itp to zwykle zwiastun zużycia się wentylatora, jak masz fundusz i karta jest na PCI-E:

Revoltec V102

http://www.cooling.pl/revoltec-vga-cool ... 52114.html

Lub AC L2 Pro

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-ac ... 51673.html