Grzanie sie procka AMD Barton 2500+

Od jakiegos czasu zauwazylem ze temp w biosie dochodzi do 70C w programie Everest pokazuje mi ze procesor ma ok 47C a ze Dioda procesora ma 70C ktora temperatura jest prawdziwa dodam ze jak czasami dotken do radiatora to jest goracy a czasami chłodny a temp w Biosie po paru minutach od wlaczenia ma 60C a jak komp jest dluzej wlaczony to ok 70C. Boje sie zeby sie nie spalił

Dodam ze chlodzenia mam boks i ostatnio zmienialem paste termoprzewodzaca bo mialem jakis tam sylikonowe g**** a teraz jest Arkitc Silver 5.

Co myslicie o zmianie chlodzenia cos pomoze?

Dzieki za pomoc

  • Poczytaj regulamin, gwiazdkowanie nie zmienia sensu słowa, nie używamy wulgaryzmów na forum

Pozdrawiam Gutek2222

na boxie nie powinien sie grzać, a kręciłeś coś ??

sprawdź czy masz radiator dobrze dopięty

Bawilem sie w krecenie do 3200+ ale jak na 2500+ ma tak wysoka temp to sie balem tak zostawic:( Wiesz wydaje mi sie ze go dobrze dopielem ale sprawdze jeszcze. Choc mi sie wydaje jak by byl slabo dopiety to radiotor niebylby tak goracy

Sprawdź zapięcie i ewentualnie czy nie ma zbyt dużo pasty na procku-powinna być cieniuteńka, prawie przeźroczysta warstwa. Wyczyść radiator procka i wentyl, porządnie załóż zestaw i pomyśl o lepszym wietrzeniu budy. :mrgreen:

Złączono Posta : 13.04.2007 (Pią) 19:09

A jeśli będziesz zmieniał zestaw to daj taki z rurkami grzejnymi. :mrgreen:

Wlasnie cos mysle o lepszym dmuchanku :stuck_out_tongue: ale zbytnio nie wiem co? Zdejme radiotor i jeszcze zobacze raz naloze paste. ALe dodam ze temp procka na moim kompie nigdy nie byla nizsza niz 50C a zazwyczaj wahała sie miedzy 55C a 63C tylko ostatnio cos sie pochrzanilo :?

Przy zdejmowaniu radze zachować ostrożność bo można ukruszyć rdzeń ja nie uważałem i uszkodziłam Durona 950 MHz dobrze że nie zmieniałem samego chłodzenia tylko procesor z chłodzeniem bo inaczej bym został bez procesora.

raczej przy zakładaniu przez złe,nierównomierne dociśnięcie radiatora… ;]

Ukruszyć rdzeń przy zdejmowaniu proca to trzeba mieć talent :stuck_out_tongue:

to ja Ci powiem kup to : http://www.allegro.pl/item182665275_arc … w_fv_.html - u mnie na takim samym procesorze podkręconym (FSB 200MHz) temp. max 50 stopni.

Ja może nie jestem ekspertem ale miałem Durona 1800 i chyba ze 50 razy zdejmowałem i zakładałem chłodzenie na tydzień i nic mi się niestało.

Przy zdejmowaniu uchwyt z jednej strony sam wrócił na miejsce i był zgrzyt patrze a tam rdzeń ukruszony ;/ może to wina tego mocowania była http://wojtek7ds.neostrada.pl/allegro/radiator_01.jpg takie miałem a teraz mam takie jak ten Arctic Cooling ma.

A głosno chodzi ten Arctic Cooling?

Od tego który masz tak mniej więcej trz razy cichszy :slight_smile:

praktycznie nie słyszalny przy niskich obrotach ;] poczytaj opinie tego wentylatora…