Grzejący się komputer

Witam problem taki jak w temacie…komputer się przegrzewa i się restartuje. co może by jego przyczyną ? Komputera nie podkręcalem (karty gr i procka) jak sprawdzic aktualną temperature poszczególnych częsci w kompie ? Przeczyścilem radiatory ale temperatura nie ustaje :confused:

Pomyśl - sam sobie odpowiedziałeś…

W BIOSie, albo zainstaluj najnowszą wersję programu Everest

Sprawdź czy dobrze dolega do procesora i czy masz pastę na procku.

tio niekoniecznie może być wina temperatury…możliwe że stało się coś z zasilaczem

Abo płytą główną, pamięcią, karta graficzną, dyskiem itd… :twisted:

Dobrze dolega do procesora, wczoraj doszła przesyłka z Allegro http://www.allegro.pl/item223985898_arc … w_fv_.html Pasta jest na nowo nałożona. Tu screen z Everesta http://img518.imageshack.us/my.php?image=everestvl3.jpg

Masz bardzo wysokie temperatury płyty głównej, procesora i AuX (?co to?) o ile oczywiście czujniki dobrze pokazują…

Jaki masz procesor i płytę główną?

Mogłeś jednak kupić coś innego…

Tez nie wiem co to jest…No troche za pozno :lol: Moja płyta główna to Biostar M7VIT Bravo a procek to AMD Athlon XP 2400+

Zobacz w biosie jakie masz temperatury.

Wyłącz komputer i sprawdz palcami czy rediator jest taki goracy.

Z temperaturą procka koniecznie coś musisz zrobić…

też mam athlona i mam taką samą temp.i nic mi sie nie dzieje-dodam że procka mam podkręconego i chodzi bez zarzutów,taka temp przy athlonach to normalne,bo to są tzw.grzejniki i charakteryzują sie dość wysoką temp,temp płyty głównej mam trochę niższą bo 38 stopni.

Ja mam Bartona 2500 @ 3200+ i temperatura w stresie max 55 stopni przy zamkniętej obudowie i obudowa jest pod biurkiem. Chłodzenie Pentagram FREEZONE QVC-100AlCu+

Patrzałem w BIOSie i radiator od procka (sprawdzalem palcami radiator blizej rdzenia, dosyc parzy) okolo 50-57 stopni (w biosie)

Karta graficzna 78 stopni ?? Niemożliwe. Standardowo byl przymocowany sam radiator, a ja dokrecilem wentyl na niego. Ale jak dotykam radiator karty graficznej jest zimny Aux to nie jest karta gr.

Złączono Posta : 25.08.2007 (Sob) 15:51

radeon 9200 128/128bit xD

Mam taki sam procesor jak Ty podkręcony z 2.0GHz do 2.23GHz i mam o wiele niższą temperaturę…

http://img401.imageshack.us/img401/3001/tempsa4.jpg

Aux - nie sugerować się tym odczytem, bo z reguły nic nie znaczy - dodatkowy czujnik obudowy,zasilacza,inne.

OTy kosmos.JNJN

Skoro tak twierdzisz to dlaczego u mnie AUX pokazuje temp karty graficznej?? Sprawdzałem to również Everestem i faktycznie u mnie jest to temp karty

Może i AUX jest to i karta graficzna, ale zauważyłem dopiero teraz, że po włączeniu komputera i szybkim sprawdzeniu temp. AUX również pokazuje 78 stopni ( czasem 79 :mrgreen: ) . Albo zepsuł się czujnik albo pokazuje co innego, w każdym bądź razie jak dotknę palcami radiatora karty gr. to jest on zimny, co według tego nie jest to karta graficzna w moim przypadku

edit://

Przykręciłem wiatraczek wydmuchujący ciepłe powietrze z obudowy, czekam na rezultaty…

Przypominam, że na tylnej ściance obudowy wentylatory mają wydmuchiwać gorace powietrze a na przedniej wtłaczać zimne…

Rezultaty pozytywne :slight_smile: po 2 godzinach włączonego komputera temp. procka nie doszła do 50 stopni, ale pamiętajmy, że czujniki mogą zawyżac temperature :slight_smile:

Tak wiem o tym, z tyłu przymocowałem wiatrak aby wydmuchiwał powietrze, ale z przodu jest to niemożliwe, bo mam taką głupią obudowę i miejsce w środku obudowy jest na przykręcenie wiatraka, ale od przedniej strony ze wszystkich stron jest obłożone plastikiem i blachą, więc nie ma możliwości o “świeżym” zimnym powietrzu

Ja ten problem rozwiązałem w taki sposób, że wentylator umieściłem pod napędem DVD z przodu obudowy (wentylator zamiast dwóch zaślepek). Wyciąłem odpowiedni prostokąt z kartonu, a do niego przykręciłem wentylator 80x80mm. I działa Świetnie.