Grzejacy sie laptop

Dawno temu kupiłem laptop Medion FID2030 (czy cos takiego). Mam problem bo grzeje mi sie w nim dysk. Komputer nie jest najlepszy (P4 2.4, 256 MB RAMU - dokupie jak będę w Polsce, dysk chyba 40 GB, karta graficzna jakaś zintegrowana). U mnie w domu zawsze jest kłótnia o komputer i gdybym do pracy wziął sobie ten to problem byłby już mniejszy. Gdy komputer stoi z właczonym pogramem EVEREST temperatura wskazuje mi 25* na procku i 50* na dysku (Hitachi DK23DA-40). Komputer przy wlaczeniu 2 progamów sie wyłącza (dysk osiąga 80* i pfff). Komputer muszę sformatować i wgrać na nowo system lecz nie moge tego zrobic bo sie wyłączy. Jak zrobić żeby bylo dobrze? Wymienić dysk? Czy tylko coś przestawić :slight_smile: Mogę sie bawić bo w chwili obecnej mam bardzo dużo czasu :slight_smile:

zacznij od przeczyszczenia wiatraków (przedmuchania), rzeczywiście temp. dysku w graniach 80 stopni to bardzo dużo, wklej jeśli dasz radę z programu HD TUNE zawartość zakładki HEALTH.

http://foto.onet.pl/hbfbi,qk80882ssqso <-> HDTUNE

moge go rozkrecić i przeczyścić ale czy otwarcie jest bezpieczne? tzn czy otwierając go niczego nie rozwale?

jak będziesz delikatnie rozkręcać to nic się nie stanie. wg. smarta, dysk się sypie, wskazana wymiana.

w takim razie jaki kupic dysk i odrazu RAMy do niego?

dysk za pewne z interfejsem IDE 2,5cala np. Samsung, pamięci sodimm ddr 333, jeszcze zajrzyj i się upewnij.

dobra dzięki za pomoc

Nie wiem czy nie bardziej będzie Ci się opłacało zmienić laptopa na coś markowego- nawet używanego, a nie rozbudowywać tego. Wg mnie szkoda pieniędzy, żeby znów coś poszło w nim. Poczytaj o firmie medion viewtopic.php?f=6&t=152389