Grzejący się Power Color HD 4870

(Danni1100) #1

Siemka. Mam kartę Power Color Ati Radeon HD4870 (niedlugo wymiana na sapphire 6790) lecz tymczasem strasznie się grzeje (chyba)

Karta wczoraj miała 55 stopni przy pulpicie. Wyjąłem wszystkie podzespoły z kompa, przeczyściłem z dokładnością co do milimetra i wkręciłem.

Znalazłem w nim około 125 cm3 kurzu (mniej więcej sześcian 5x5x5 cm) Odpalam kompa, temperatura przy pulpicie 43 stopnie. Według mnie to dużo,

ale może ta karta ma takie temperatury ? Co myślicie ?

(Zoomman) #2

Te karty mają takie temperatury. Mam HD4870 Gigabyte który w idle ma 51*-52*. W stresie max 15* więcej a to dlatego że wentylator jest jak burza i odkurzacz :confused:

(Danni1100) #3

Hehe, polecam Ci wykręcić kartę, odkręcić obudowę plastikową i wszystko przedmuchać i oczyścić, po czym włożyć.

Gigabyte mają dobre chłodzenia, więc teorytycznie powinieneś mieć około 40 stopni.

(Qba Lukaszczyk) #4

danni1100 , temperatura bardzo dobra.

Jeśli chcesz się bawić, to możesz wymienić pastę.

(Zoomman) #5

Tak zrobię. Jutro dam znać jak temperatury. ^^

(Danni1100) #6

zoomman - w razie czego, u mnie trzeba było dosyć mocno wyciągnąć grafę z płyty głównej, lecz nic nie uszkodziłem. Zdaj jutro raport :smiley:

sunbeam96 - dałbyś do tego jakiś filmik ? Bo nie wiem kompletnie gdzie tą pastę dać :smiley:

(Qba Lukaszczyk) #7

Na karcie graficznej też normalnie ściągasz chłodzenie i reszta wg. tego.

(Danni1100) #8

Ale co ja mam na tej karcie posmarować :smiley: Też taki procesorek będzie ? Bo póki co jej nie rozkręcam.

(T Luk) #9

Owszem, te karty mają takie temperatury i lekarstwem na to jest tylko lepszy cooler GPU jednak skoro zaraz będziesz wymieniał kartę to nie ma sensy jego wymiana :wink:

(Zoomman) #10

Więc tak. Rozkręciłem kartę, dokładnie wyczyściłem z syfu(dużo tego nie było) i nałożyłem nową pastę a temperatura jest jak była czyli 51*

(Qba Lukaszczyk) #11

Jak wyżej, to normalna temperatura. Jeśli nic się nie poprawiło, to albo wymiana coolera, albo sobie odpuść.

Ja mam w laptopie normalną temperaturę karty, tej co w podpisie, 48 stopni.