Grzejący się RAM [Laptop]

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem Toshiby A100-036. Ostatnio wymieniłem RAM z oryginalnego 2 X 512MB (533Mhz, Dual) na 2 x 1GB (533Mhz Dual). Po tym zabiegu zauważyłem, że komputer zaczął się grzać na pokrywie pamięci. Zawsze było tam cieplej ale po tym zabiegu czasem niemal parzy! Niestety czasem jest całkiem w porządku i temperatura jest całkiem całkiem przyzwoita. Macie jakiś pomysł ? Procesor pracuje średnio w temp 45-51 stopni Celsjusza, dysk 36-43 stopnie. niestety RAMu nie ma jak zweryfikować.

2 gb ramu to jak na laptopa moze być dużo. Może by Ci się udało zdobyć jakieś RAMY z radiatorem chodź nie wiem czy takie są do laptopów. MOzesz jeszcze przeczyścić chłodzenie.

Ten Lapciu podobno wpiera do 4GB RAM (chipset i tak pokaże maks 3,5 :wink: ). Kanały wentylacyjne są drożne. Z resztą - nie wiem czy kojarzycie - te modele Toshiby mają zabudowane od dołu pokrywy RAM, a wentylacja odbywa się tylko poprzez niewielkie otwory obok tego miejsca. Po wewnętrznej stronie obudowy jest taśma (chyba przewodząca ciepło), a przy płycie głównej coś na styl plastikowej płytki - tutaj chyba ciepło jest izolowane. Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem, a może jest to naturalne - pytam bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia.

no jasne, najpierw poczytaj, prawie wszystkie nowe laptopy teraz maja 2GB pamięci wiec nie mów tutaj takich rzeczy, sam mam 2GB i jest normalnie

dobry pomysł :x może niech poleje laptopa ciekłym azotem- będzie zimniej :x

proszę cię, przestaj nabijać posty

efemek

posprawdzaj każdą pamięć z osobna(wkładaj uruchamiaj i sprawdź temperaturę)

jeśli masz możliwość to pożycz od kogoś pamięci do laptopów i sprawdź je na twoim,

pamięci mogą być po prostu uszkodzone, wyczyść je od kurzu może to jest to

@efemek

Takie moduły trafiłeś na marnych kościach że się grzeją, jeśli możesz to zwróć i kup zestaw 667 (większa szansa że nie będą się tak grzać), a jeśli nie to tak pozostanie i tyle.

poprzednio miałem zamontowane 2 x 512MB Hyundai (widzę naklejki że pamięci są prducenta Hynix) i chodzi całkiem całkiem. Kupiłem 1 x 2GB 667mhz - komputer pracował tragicznie, więc wymieniłem na 2 x 1GB Dual 533Mhz. Producent kości to Transcend. Czytałem na forach, zwłaszcza amerykańskich - chwalą sobie te pamięci. Może faktycznie wymiana była na jakieś trefne, grzejące się…