Grzybobranie

(system) #1

Zakładam ten temat głównie po to, żeby pokazać "purchawkę" giganta.

Ale jeśli ktoś ma w swojej kolekcji ciekawe zdjęcie grzyba, to też może się tu nim pochwalić :wink:

p8140009a0pc.th.jpg

(123448) #2

oj... :expressionless: duży okaz :smiley: moje gratulacje Strumienianin 8)

(lazikar) #3

Sam znalazłes.

Tylko go nie jedz. :wink:

(Exsul) #4

:wink: Przecież nikt nie podejrzewa Cię o kryptoreklamę zapałek Cowboy :hahaha:

(123448) #5

mi by do końca roku starczył taki olbrzym :wink:

(system) #6

I tak nie lubię grzybów :wink:

Żeby nie było wątpliwości, nazwę zamazałem :stuck_out_tongue:

(Petro20) #7

Ładny okaz. Jest to najprawdopodobniej purchawka gruszkowata (Lycoperdon pyriforme) lub purchawka cisawa (Lycoperdon spadiceus). :lol:

(lazikar) #8

To purchawa Strumienianinowa (Lycoperdon strumienious)

(Petro20) #9

Nikt Ci nie broni nadawać własnej nazwy :smiley: Poprawna nazwa łacińska w Twoim wypadku brzmi Lycoperdon strumienious laz. :smiley:

(system) #10

A gdzie go znalazłeś? :smiley:

(Piotrek Płatek) #11

kurcze, niezły chłopak. I tak największe rosną muchomory ! Ale nie w tym roku- za sucho jest.

PZDR

(system) #12

Jako miłośnik fotografii muszę mieć w swojej kolekcji zdjęcia grzybów... Oto niektóre z nich:

grzyb17gm.th.jpggrzyb22tn.th.jpggrzyb37wq.th.jpg

grzyb48ou.th.jpggrzyb50oc.th.jpggrzyb69vs.th.jpg

(system) #13

No to jesteś prawdziwym grzybiarzem. :smiley:

(system) #14

Ja je tylko fotografuję. Wszystkie grzyby, które Wam pokazałem zostawiłem tak, jak je zastałem.

(Michalkwiecinski) #15

Nie wiem, dlaczego obrazek Strumienianina nie chce mi się wczytać w FF, w IE jest wszystko w porządku... :roll:

Tak wogóle to widziałem na żywo purchawki 4 razy większe od tej !!

(system) #16

Pod FF też działa.

(123448) #17

Pawek mam pytanie :slight_smile: czy ty jesteś tak uzdolnionym fotografem że tak doskonale ujołeś te grzyby czy jakimś programem wspomagałeś wygląd obrazka :stuck_out_tongue: pytam z ciekawości bo jestem pod wrażeniem :slight_smile:

(system) #18

Jedyne co rozbiłem z 5 pierwszymi zdjęciami to je wykadrowałem. Nie korygowałem, ani balansu kolorów, ani ostrości, ani kontrastu. Zdjęcie 6 - ten czerwony muchomor, to jest żywcem z karty pamięci (tylko trochę skompresowany bardziej).

(123448) #19

musze powiedzieć że jesteś świetnym fotografem 8)

(fiesta) #20

Nie chwaląc się w tym roku na wczasach na Słowacji znalazłem ponad kilogramowego kozaka. Jak wywołam zdjęcia to zeskanuję i wkleję na forum.