GTA 4 a rozbudowa mojego komputera

Witam

Posiadam komputer jak w podpisie z tym , że procesor mam skręcony z 2.0 na 2.6 GHz na standardowym chłodzeniu. Temperatura w stresie w granicach 55 stopni może mniej. Powiedzcie mi czy moge go jeszcze bardziej podkręcić.

Gram na srednich detalach rozdziałka 1024x748 i srednio wyciągam 19-24 fps.

Mam system vista z wszystkimi aktualizacjami.

Moje pytanie brzmi czy na Xp wyciagnę wieciej Fps’ów? Kartę graficzną kupiłem na alegro za około 300zł teraz kosztuja około 369+koszt przesyłki. Czy jeślibym zmienił grafike to GTa wyciagnie mi choć z 30 Fps.

Czy wogóle opłaca mi się ją wymieniać skoro kupiłem ją około 2miesiące temu.

Ewentualnie co kupić w miarę rozsądnej cenie tylko nie Ati bo ze sterownikami są jazdy, gdy je odinstaluje celem aktualizacji nowszych to mi już karty nie wykrywa i musze reinstalować system.

Pozdrawiam

na xp wyciągniesz może kilka fps więcej ale tej różnicy i tak nie odczujesz więc zmiana na xp nie ma sensu.

jak wymienisz na lepszą to ci i więcej niż 30 fps wyciągnie

rozsądnej, czyli jakiej?

a to ciekawe, jakoś inni tak nie mają…

jak nie Ati to bierz Geforce bo innego wyścia nie masz…

Czy ta karta jest rzeczywiście na DDR2 czy w opisie się machłeś ? jeśli jest to to jest wina mizernych wyników…

Tak walnąłem się karta ma na bank DDR3

Podobno słyszałem że stery 8.12 coś dają ale cudów sie nie spodziewam. Nie wiem jak to jest z tymi sterami, ale ja boje się grzebać bo raz tak zrobiłem i przy instalacji sterowników błąd że nie wykrywa karty i nic nawet na forum załozyłem temat nie pomogło.

Nie wiem może patch coś da, ale ten co wyszedł sprawia wiele problemów.

Z Geforce to tak do 400 zł starczyło by żeby w miarę dobrze pograć. Tylko naprawdę nie wiem co wybrać.

Swoją drogą za ta moją z 300 zł bym dostał na allegro.

Aha powiedzcie mi moja karta pobiera około 100Wat ale w środowisku 3D? Gdy nie gram w grę to mniej pradu bierze. jak to właściwie jest.

Znalazłem taką http://allegro.pl/item505065414_zotac_g … 00_gw.html

WYBIERZ SOBIE KTÓRĄŚ: http://www.ceneo.pl/;004c73;017P5-15656P6-50202.htm

ja będę wymieniał grafe w przyszłym roku to będę brał GTX albo GTX+, tobie teąż którąś z tych polecam.

A może byc ta ogólnie w komputroniku dobre noty zbiera http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,58408/

GTX+ jest wydajniejszy i mniej prądu ciągnie, więc ja bym dopłacił to 50zł i brał 9800GTX+, nawet od SPARKLE

No tak ale w tym przedziale trzeba wydać około 600zł to dużo. A jakaś inna alternatywa.

http://www.purepc.pl/gry/test_kart_graficznych_w_gta_iv

wg tego widać że nie w karcie problem leży tylko w procku - za 420zł to spoko można łyknać już e7200 i po oc zaraz wyniki się poprawią…

http://www.abit.com.tw/cpu-support-list … _ip35p.htm

płyta obsługuje 45nm :slight_smile:

No dobrze e7200 ma normalne taktowanie 2.53 ghz na rdzeń. Ja obecnie podkręciłem swój na 2.6 i wyciągam średnio tylko 20 fps.

Trudno mi określić gdzie tkwi przyczyna czy w karcie czy w procu.

Podkręć do 3 Ghz

e7xxx są sporo wydajniejsze od poprzedniej generacji ale można tego e7200 sporo wykręcić i też będzie dobrze bo obecny procek będzie hamował nawet 9800GTX. A wg mnie kupowanie go do wyrzucanie kasy w błoto…

ale na standardowym chłodzeniu może się spalić z 2.0 na 3.0 to ryzyko chyba?

do GTA potrzeba procka z dużą ilością cache a choćby podkręcił nie wiem czy dużo by to dałó ale zawsze próbować można tylko chłodzenie zmień na np pentagrama karakorum

e7200 to mniejszy wydatek nawet za 399 zł na allegro widziałem. Zawsze mniej trzeba wydać niż na grafe a proca e440 sprzedam bez problemu. jest na gwarancji tylko że jest ona w formie paragonu. Na którym jest data a na odwrocie są numery seryjne napisane przez właściciela sklepu i data zakupu. Reklamowałem w ten sposób płyte główną i naprawde jestem zadowoluny poszło szybko i bez problemu.

Powiedzcie mi szczerze czy gwarancja w tej formie zostanie uzanana przez potencjalnego przyszłego nabywcę??

Czy jesli wymienie proca to wszystkie gry dostaną kopa. np Crysis warhead

Powinny dostać bo karta zła nie jest przecież :slight_smile:

nie zapomnij o delikatnym OC to będzie lepiej :smiley:

co do gwary to powinna zostać uznana :slight_smile: ważne że paragon jest !

Jak masz 60zł to kup AC Freezer 7 Pro i jedziesz OC - masz chłodny procek - nawet do 3.3 spokojnie wyciągniesz :razz:

Mi się też tak wydaje skoro ten test jest wiarygodny do nawet na 8600GT można już grac osiągając grubo ponado 30 FPS.

Ulżyło mi za gwarancją poza tym napiszę dokładne namiary sklepu na aukcji żeby nie było problemów.

Tearaz tylko musze uzbierać trochę kasy i kupić proca w komputroiku już e7200 nie ma. Jest trochę szybszy ale jego cena to już prawie 500 zł także odpada.

W komputroniku taka drożyzna że szkoda gadać lepiej na allegro

witam wszystkich mam Acera Aspire m3100 ma on parametry grafika ATI radeon HD 3650 1915mb ddr3 procek AMD Phenom 9600 (4x2,3GHz) 2x500gb hdd i 4gb ram ddr2 nie wiem czemu ale tna mi sie gry GTA4 I najnowszy NTFS nie wiem co mam robic a jesli chodzi o tego kompa nie jest on osiagalny na polskim rynku zakupilem go w niemczech podczas powrotu z pracy z tamtad