Gta 4 tnie sie niemiłosiernie

otóż odpalam gta 4

normalnie miałem ustawione na medium i high i 1024na 1280 i 75 hz

biore new game i normalnie tak sie tnie że przestawiłem na medium low i 480 na 600 i 56 hz i dalej sie tnie

jakieś rady ??

ps. niby sciągałem stery do karty i je zainstalowałem ale odpalam ponownie kompa to coś wybija ze coś tam nie jest zgodne i żebym włączył coś w menedrzerze sprzętu

a i na moim sprzęcie chyba powinno chodzić no conajmniej na low bez zacinki :slight_smile:

Z taką kartą graficzną to się nie ma co dziwić,że Ci się tnie.Ludzie na lepszym sprzęcie mają problemy z płynnością.Ciekawe ile jeszcze będzie takich tematów.

Wybijać to może szambo.Napisz coś więcej o tym błędzie.

Panel Catalyst Control Center nie jest obsługiwany przez tę wersję sterownika włączonej karty graficznej.Zaktualizuj sterownik graficzny ATI albo włącz kartę ATI przy użyciu menedżera ekranów.

Wybijać to może szambo.

to mnie rozwaliło :lol: :lol:

ziommm , ustaw na low, 800x600, jak nie pomoże - nowa karta. Ta gra naprawdę jest kiepsko zoptymalizowana bo Rockstar spieszył sie z premierą na święta, a oprócz tego chce na niej pozarabiać parę lat.

to jakaś paranoja !!

crysis chodził mi na mojej starej 7600 gs na high(oprócz cieniowania i jakości wody-medium)

i grafika zawalista żadnej sciny (ylko troche w ostatniej misji)

a tu żadnej rewelacji i tnie sie jak na jakimś 10 letnim śmieciu

nie będę chyba kupował co pół roku nowej grafy a do tego jeszcze gier za 150 zł

to już lekkie przegięcie moim zdaniem

najpierw walą durnia ze na kompa nie robią (chociaz wiedzą ze zrobią)

wiec odrazu by zrobili na komp a nie konwertowali na komp

tak by bez problemu na high chodziło

lepszej grafy niż stalker czy crysis to to nie ma

zwyczajna grafika nic cudownego

tyle

ee 9 czy 100 tak czy siak normalnie szło grać :wink:

żadnej ściny nie było podczas normalnej rozgrywki

Taa, akurat. Na mojej 7300GT tak ledwo ponad 30 fps trzymał na generalnie wszystkim minimum.

A tak jak kolega plunio7 napisał, ta gra jest naprawde okropnie zoptymalizowana. Nie wiem czy gorzej niż Gothic 3-ka.

Na 3650 raczej sobie specjalnie w nią nie pograsz, w szczególności że on tak jak Twój stary 7600GS, też jest na DDR2-jkach. Bo w takim wypadku jest niewiele wydajniejszy od mojej grafy, bo sama ilość pamięci mało znaczy kiedy jest ona wolna. A to że kiedyś kupiłeś "sprzęcior za 1-2k, to nie daje że Ci wszystkie gry na 3lata w przód będą chodzić na super detalach. W tym momencie gry ida z wymaganiami tak szybko, że aby grać we wszystko na full, to grafe się wymienia co pół roku/rok.

tamta 7600 kręciłem i chodziło mki na high

nie wirzysz mogłem zrobić screena to bym ci pokazał

inzcazej jest jak piszą a inaczej w rzeczywistości

to że w wymaganiach crysisa pisali ze trzeba mieć jakąś 8800 to g…no prawda :wink:

chyba wiem w co grałem i jak mi chodziło

stalker też mi chodził na full detalach :slight_smile:

ziommm , a mi Crysis na 5200 chodził na full, na plaźmie… Screenem nic nie zrobisz, bo screen można zrobić i przy 1FPS. Natomiast, mogę wiedzieć jaki miałeś wtedy/masz nadal monitor? I czy nie pomyliło się Ci z Far Cryem?

Ta, a mi na GF2MX400 śmigał (co prawda nie na full, ale na średnich) Far Cry 2 przy rozdziałce 1600x1200! Jak nie wierzysz to mogę pokazać Ci loga z uruchamiania windowsa.

Pewnie że nie “wirzę” ponieważ NIEMOŻLIWYM jest aby tak było (tak samo niemożliwe jak to co napisałem wyżej).

Pytałes czemu GTA4 Ci się tnie, to masz odpowiedź. Tak jak już Ci napisałem, na Twoim 3650 DDR2 GTA4 nie będzie chodził dobrze. Ponieważ ma denne, jak na tą grafę, pamięci. W DDR 2 GeForcy FX były wyposażane.

Uważam że to wszystko co można w tym temacie Ci pomóc i odpowiedzieć.

Ew. można doradzić, wymień grafikę na porządną i konkretną, a nie wyrzucaj pieniędzy w błoto kierując się tylko “3650, super grafa, musi wszystko na full śmigać”.

P.S. A piszą na podstawie testów w tych grach, więc wiedzą co piszą, a nie gadają takich kocopołów jak Ty. Generalnie dlatego bo się znają, wiedzą co i o czym piszą.

P.S.2 Na Twoim miejscu wywalił bym to “89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.” z podpisu bo tylko ośmieszasz to stwierdzenie i ludzi którzy na prawdę tak uważają. Bo gdybyś tak na prawdę uważał to sukcesywnie byś zmniejszał detale, tak aby Ci chodziło tak jak w “Kryzysie” (czyt ~15fps). A ustawiając full detale na chama tylko po to by były nie licząc się z fps’ami obalasz stwierdzenie z podpisu. Dla mnie też kiedyś nie było różnicy pomiędzy 15fps a 60fps, gra chodziła (dla mnie) płynnie i było fajnie, ale wiem że się myliłem. Wiem że wmawiałem sobie tak tylko po to by móc grać na tych full detalach, a żeby nie jęczeć że gra się tnie.

dobra sciągnąłem patcha i już chodzi w miare elegancko :slight_smile: :slight_smile:

nawet moge sobie pozwolić na gre na medium high i eleganckiej rozdzielczości

a więc znowu ci mówie że sie mylisz (no może oprócz tej teorii z FPS)

end ide grać :slight_smile:

To wiesz co, włącz FRAPS’a i nagraj czymś (komórką, aparatem, kamerą) ile pokazuje Ci fps. To się przekonasz. No i oczywiście wrzuć na jakiś serwis, by każdy kto Ci nie wierzy mógł obejrzeć i abyś mógł udowodnić że masz rację.

Ale co do tego, że Crysis mu działał na full detalach itd, to prawda, sam grałem na moim sprzęciku, w którym jest GF 7600GS i nic się nie cięło, gra chodziła bardzo płynnie.

Gra GTA 4 jest bardzo źle optymalizowana mi na Geforce 7900 GS galaxy 600 1600 gra sie tnie na medium {karta ma 256 mb ram} po dodaniu pliku usuwającego ograniczenia ustawień grafiki

jest poprostu beznadziejnie skonwertowana :wink:

toć to powinno na high chodzić na średniej klasy kompie(pentium 4 1.5 gb ram karta 256 ram) :slight_smile: