GTA IV - błąd i reset komputera

A więc tak na starcie dzięki kilku kolesiom z forum za pomoc w wyborze części do nowego kompa:

Proc: Amd Phenom X3 720 2800 mhz @3500 mhz

Mobo: Gigabyte GA-MA-790XT-UD4P

Ram: Kingston DDR3 1333mhz

Karta graf.: Gainward GTX 260 Golden Sample 625/1200mhz@670/2400mhz

Zasilacz: Chieftec 600W

Windows Vista Ultimate 64bit SP1

Tak więc na początek piszę że gra to orginał :lol:

Po instalacji wesoły odpalam gta, gram może półtorej minuty, gra się minimalizuje i sypie błędem, po którym komp się resetuje. Reinstall gry, format systemu, najnowsze sterowniki do karty - nic. Dalej jest to samo. Wpadłem więc na cudowny pomysł i podczas błędu wpisuje “shutdown -a” - komputer już się nie wyłącza ale co z tego jeśli nic nie działa ? internet, panel sterowania, menadżer zadań i itd. No ale GTA działa :smiley: Trochę się zdziwiłem gra za 150 zł pełen luz gra powinna działać bez większych problemów co ? Wgranie najnowszego patcha nie pomaga. Chyba zdesperowany grę scrackuje :stuck_out_tongue: . A propo postów “może proc i karta nie stabilna po oc” piszę że:

z 10 razy pod rząd 3dm Vantage, 2006,

godzina tesowania procka OCCT

20 minut karty graficznej przez OCCT

wieele godzin Crysisa, Test drive unlimited, COD 5

przez tydzień zero błędów :wink:

jak coś to screen z błędu

beztytuuqfc.th.jpg

Liczę na waszą pomoc !

pozdro.

Przeinstaluj grę

widze że nie czytałeś do końca mojego posta :slight_smile:

Moja ostatnia deska ratunku to stary poczciwy XP Professional. Coś mam wrażenie że tam gra będzie śmigać :lol: . Ale nie wiem czy dobrym rozwiązaniem jest pakowanie się w 32 bity, 3,25 gb ramu, i lekką “przestarzałość”. Chociaż w sumie po instalacji Vista Tranformation Pack 9 aż tak źle z wyglądem nie będzie :razz: Co o tym myślicie ?

Racja stary wypróbowany Windows XP SP3