GTA IV: CRC podczas instalcji

Witam. Grę zakupiłem w środę, a wczoraj musiałem odinstalować grę z powodu jakiegoś fatal errora, i przy ponownej instalacji zaczęły mi wyskakiwać błędy CRC. Skopiowałem zawartość obu płyt na dysk, też CRC. Próbowałem instalować na awaryjnym, to samo. W końcu pomyślałem, że zainstaluję z tymi CRC klikając ciągle “ignoruj”. Zainstalowało się, ale nie ma w ogóle ekranu powitalnego (tego co się gra ładuję, a pod spodem są przyciski Start - Settings itp.). Po kliknięciu “start” gra włącza się z mojego ostatniego save’a w Windows Live, ale po 30 sekundach gry wywala do windowsa bez żadnego błędu.

Aha, i obie płyty są czyste jak łza, bez żadnych rys, bez niczego. Zresztą wcześniej dwa razy instalowałem - dobrze poszło.

U kumpla idzie bez CRC :confused:

Wyczyść napęd z kurzu,wgraj nowy firmware.

Jestem totalnym laikiem, wiec od razu przepraszam.

Rozkręcić obudowę wystarczy czy muszę też wyjmować napęd? Firmware = oprogramowanie do napędu?

Trochę to dziwne, bo w środę ponowna instalacja poszła bez CRC, a w sobotę już z CRC. Trzy dni, a w sumie dwa i tak by się napęd pobrudził?

Napęd musisz wyjąć z komputera jak chcesz go wyczyścić.Możesz też użyć płyty czyszczącej.

Firmware to oprogramowanie napędu.A z innymi płytami też tak masz?

Płyta czyszcząca mówisz, ile kosztuję i gdzie można ją nabyć?

Zaraz sprawdzę jak pójdzie z innymi płytami i dam znać, ale zakładam, że tak - bo płyty GTA IV są jak wspominałem czyściutkie, obie. Więc musi być wina kompa :confused:

Możliwe jest, żeby zawartość płyty się popsuła nawet jeśli jest ona czyściutka? Jakieś lasery napędu na nią podziałały czy coś:P

http://allegro.pl/search.php?string=p%C … egory=9190

A z firmware próbowałeś?

Ok, dzięki, może się na przyszłość kiedyś zaopatrzę a na razie spróbuję jakoś inaczej ten napęd wyczyścić.

Instalowałem teraz GTA: SA też z czystej płytki, i CRC nie ma… no ale GTA SA waży 3x mniej więc wiadomo.

Co z tą płytą firmware mam zrobić, ona może przeczyścić? Mam napęd samsunga Write Master

albo poprostu jakas fatalna kopia oryginaly gry sprawdz na innym komputerze najlepiej czy dziala… jezeli tak to znaczy ze cos z tym napedem jezeli nie zwróc ją do sklepu

Mam już tę płytę z firmware, co dalej zrobić?

Adrian, działa. Zresztą, dwa razy dobrze poszła instalka więc nie możliwe żeby za trzecim czy czwartym czy piątym nagle CRC zaczęło wyskakiwać.

Jaką płytę z firmware masz?Firmware to plik z oprogramowaniem wewnętrznym napędu.Napisz dokładny model napędu.

Samsung SH-S182D (TS-H652D)

tak pisze. Screen z autoruna płyty:

97ffbf20253400.gif

I jakie rady? :slight_smile: ogólnie dzięki w ogóle za chęć pomocy. wklejam jeszcze ze Speedfana screen dysku, moze jakies bad sectory są?

ddb77f20255310.gif

vague , nazwij temat konkretnie, inaczej zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin forum.

i jak? bo nie wiem czy mam jechać do media walczyć o zwrot kasy/wymianę