GTA IV: CRC podczas instalcji

(Pbelite Org) #1

Witam. Grę zakupiłem w środę, a wczoraj musiałem odinstalować grę z powodu jakiegoś fatal errora, i przy ponownej instalacji zaczęły mi wyskakiwać błędy CRC. Skopiowałem zawartość obu płyt na dysk, też CRC. Próbowałem instalować na awaryjnym, to samo. W końcu pomyślałem, że zainstaluję z tymi CRC klikając ciągle "ignoruj". Zainstalowało się, ale nie ma w ogóle ekranu powitalnego (tego co się gra ładuję, a pod spodem są przyciski Start - Settings itp.). Po kliknięciu "start" gra włącza się z mojego ostatniego save'a w Windows Live, ale po 30 sekundach gry wywala do windowsa bez żadnego błędu.

Aha, i obie płyty są czyste jak łza, bez żadnych rys, bez niczego. Zresztą wcześniej dwa razy instalowałem - dobrze poszło.

U kumpla idzie bez CRC :confused:

(hevet) #2

Wyczyść napęd z kurzu,wgraj nowy firmware.

(Pbelite Org) #3

Jestem totalnym laikiem, wiec od razu przepraszam.

Rozkręcić obudowę wystarczy czy muszę też wyjmować napęd? Firmware = oprogramowanie do napędu?

Trochę to dziwne, bo w środę ponowna instalacja poszła bez CRC, a w sobotę już z CRC. Trzy dni, a w sumie dwa i tak by się napęd pobrudził?

(hevet) #4

Napęd musisz wyjąć z komputera jak chcesz go wyczyścić.Możesz też użyć płyty czyszczącej.

Firmware to oprogramowanie napędu.A z innymi płytami też tak masz?

(Pbelite Org) #5

Płyta czyszcząca mówisz, ile kosztuję i gdzie można ją nabyć?

Zaraz sprawdzę jak pójdzie z innymi płytami i dam znać, ale zakładam, że tak - bo płyty GTA IV są jak wspominałem czyściutkie, obie. Więc musi być wina kompa :confused:

Możliwe jest, żeby zawartość płyty się popsuła nawet jeśli jest ona czyściutka? Jakieś lasery napędu na nią podziałały czy coś:stuck_out_tongue:

(hevet) #6

http://allegro.pl/search.php?string=p%C ... egory=9190

A z firmware próbowałeś?

(Pbelite Org) #7

Ok, dzięki, może się na przyszłość kiedyś zaopatrzę a na razie spróbuję jakoś inaczej ten napęd wyczyścić.

Instalowałem teraz GTA: SA też z czystej płytki, i CRC nie ma.... no ale GTA SA waży 3x mniej więc wiadomo.

Co z tą płytą firmware mam zrobić, ona może przeczyścić? Mam napęd samsunga Write Master

(Adrian179) #8

albo poprostu jakas fatalna kopia oryginaly gry sprawdz na innym komputerze najlepiej czy dziala... jezeli tak to znaczy ze cos z tym napedem jezeli nie zwróc ją do sklepu

(Pbelite Org) #9

Mam już tę płytę z firmware, co dalej zrobić?

Adrian, działa. Zresztą, dwa razy dobrze poszła instalka więc nie możliwe żeby za trzecim czy czwartym czy piątym nagle CRC zaczęło wyskakiwać.

(hevet) #10

Jaką płytę z firmware masz?Firmware to plik z oprogramowaniem wewnętrznym napędu.Napisz dokładny model napędu.

(Pbelite Org) #11

Samsung SH-S182D (TS-H652D)

tak pisze. Screen z autoruna płyty:

97ffbf20253400.gif

(Pbelite Org) #12

I jakie rady? :slight_smile: ogólnie dzięki w ogóle za chęć pomocy. wklejam jeszcze ze Speedfana screen dysku, moze jakies bad sectory są?

ddb77f20255310.gif

(Monczkin) #13

vague , nazwij temat konkretnie, inaczej zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin forum.

(Pbelite Org) #14

i jak? bo nie wiem czy mam jechać do media walczyć o zwrot kasy/wymianę