GTA IV i ATI 4850 jak działa

(P1rategx) #1

Witam. Jak wam chodzi GTA IV na ati 4850 i viscie sp1 . Bo ja mam najnowsze sterowniki i mi sie zacina w średnich ustawieniach. A u was jak działa. ?

(Yamaha503) #2

Ta gra na radkach ma problemy.

Ja gram na zestawie poniżej na 1280x1024 pierwsze ustawienie Medium drugie Low a te paski mam 1,1,1,0 i tylko czasem jest spadem FPS (2 sekundy najdłużej)

A i wszyscy czekają na patcha i łatkę, że ma chodzić lepiej gra, płynniej

(Fish 92) #3

AA czy ktoś z was gra w "czwórkę" na karcie geforce 7600 gt 256mb?? jak tak to chodzi na tej karcie jakos w miare? ?

(P1rategx) #4

tutaj jest cos zeby działała płynnioe tylko ze po angielsku i niewiem o co chodzi

(Yamaha503) #5

Dobre dobre :wink:

Poszukaj na youtubie oglądałem filmik jak na tej karcie koleś odpalił GTA IV

Jednym słowem, PowerPoint jest lepszy :smiley: Bo tam te slajdy jakieś nie mrawe

(Fish 92) #6

noo wlasnie ogladnolem ten filmik....... ale to torche dziwne ze pomiedzy geforcem7600 i 7900(ktory jest potrzebny do minimalnych 256mb) jest taka kolosalna różnica?

(Yamaha503) #7

Chyba do minimalnych 7950x2 ?? Może się mylę

Gdzie to sprawdzałeś ??

(Fish 92) #8

na www.gta4.com tak pisze http://www.rockstargames.com/IV/#?page=pc

(Towdii) #9

Bzdura, gra ma problemy na wszystkich kartach, to że 4850 przewija się często w wątkach o problemach z gta4 wynika tylko z faktu, że jest to obecnie bardzo popularna karta.

gtajs8.th.jpg

Na ustawiniach j/w w ciągu dnia 30-50 fps, w nocy podczas deszczu potrafi spaść do 20, optymalizacja leży niestety, pozostaje czekać na patcha.

(Attack89) #10

Kurcze na 8800GT gra idzie całkiem fajne. Czyli teraz jest taka sytuacja, że jednak Radeony mają problemy z grami.

http://video.aol.com/video-detail/gta-i ... IDLRVENT07

(Montreux Drummer) #11

Ciekawe jak na 8600 będzie chodzić, mam nadzieję, że na średnich se pogram płynnie :stuck_out_tongue: Czekam na gta już tydzień od zamówienia, pewnie dostane w przyszłym tygodniu, mam nadzieję, że do tego czasu coś wyjdzie jakaś łatka czy patch :stuck_out_tongue:

(Yamaha503) #12

U mnie też fajnie chodzi na rodziałce 1280x1024 i medium czasem tylko spadnki fps (takie 2 s) za dnia, w nocy miodzo 0 spadków fps

(Towdii) #13

15-25 fps nazywasz całkiem fajnie? Taką wartość podaje autor filmiku w opisie, pomijam fakt, że film jest kręcony w części miasta gdzie praktycznie nie ma zabudowań :slight_smile:

Grasz na ustawieniach lov i w niskiej rozdziałce więc o czym mowa?

(Attack89) #14

Ale gra na wysokich detalach, więc jest dobrze. Zmniejszy trochę detale i jest całkiem przyzwoicie. Na Radeonie w ogóle nie pogra, bo są zacięcia. Wiem, bo mam HD4870.

W ogóle teraz żałuję, że kupiłem tą kartę. Mogłem coś z GF. Podkusiło mnie to, że na forum każdy zachwalał serię HD48xx.

(Montreux Drummer) #15

to nie wina karty tylko gry!! nie gadaj na tą kartę bo jest bardzo dobra, a że twórcy gry spaprali sprawę to tylko ich obwiniać.

(Attack89) #16

Pod filmikiem nie pisze, że 15-25 FPS tylko 25-40 a to już jest płynnie. Chyba, że ja źle patrzę. Zresztą nie ważne, bo ja lubię grać w mniejszej rozdzielczości, więc i FPS skoczą do góry. Skoro karta jest dobra to, dlaczego mam problemy z GTA a ten gość na 8800GT nie? Może się mylę, ale jednak producenci gier bardziej dbają o posiadaczy GF a nie ATI. :smiley:

(Yamaha503) #17

Bo gra jest źle zoptymalizowana graficznie, nawet na GTX 280 spadki FPS zdażają się :slight_smile: Czekamy na patcha/łatkę!!

(Dojo2744) #18

A grał ktoś na GeForce 8600gt 1GB RAM DDR2

Kurde w wymaganiach pisze że nawet na full by poszło tylko że to jest to DDR2 i trochę się obawiam.

Jeżeli ktoś grał na tej karcie to proszę o info.

(Montreux Drummer) #19

źródło: gtasite.net

(Norbert Karwowski) #20

U mnie bardzo płynnie działa na 1280x1024 i ultra ustawieniach. Czasem jest spadek do 35 FPS'ów ale tylko w bardzo gorących momentach :wink:.