GTA IV i ATI Mobility Radeon HD 4530

Witam,

na Mikołaja dostałem od wujka wreszcie grę GTA IV.

Myślałem że na moim komputerze pójdzie bez problemu.

Jednak coś jest nie tak. Lekko gra się przycina.

Gdy np. jadę samochodem wszystko przerywa…

Nie wiem jak to dokładnie opisać…

Mój komputer : Core 2 Duo 2,1Ghz, 4GB RAM, ATI Mobility Radeon HD 4530 512MB, 320GB…

Proszę o pomoc. Co zrobić aby gra działała lepiej.

Z góry dzieki!

Pozdrawiam

Zainstaluj najnowszego path’a do gry i najnowsze sterowniki do grafiki.

Najnowszego patcha już mam.

A co do sterowników - też są najnowsze.

Przykro mi to mówić, ale musisz albo obniżyć poziom detali w grze, albo poprosić wujka, żeby ci kupił konsolę (około 1000zł), albo zapytać, go czy mikołaj nie mógłby oddać gry do sklepu i w zamian podesłać ci kasę na inną grę. GTA IV w wersji na PC jest znana z tego, że jest bardzo słabo zoptymalizowana (mówiąc prościej, zacina się nawet na szybkich komputerach) i potrzeba mieć istnego potwora, żeby móc cieszyć się tą grą w pełnych detalach. Na koniec upewnij się, że grasz z laptopem podłączonym do prądu a nie na baterii, oraz kliknij w baterię obok zegara i wybierz “wysoka wydajność”. Obawiam się, że żaden laptop nie kosztujący astronomiczne pienądze nie będzie w stanie odpalić tej gry w zadawalający dla ciebie sposób.

na jakiej grasz rozdzielczośći? zapewne na natywnej dla monitora, zmniejsz na 800x600 i wtedy zobacz czy tnie dalej.

czyżby laptop?

tak wnioskuję po karcie graficznej…

Jeśli tak to tu upatruję przyczyny takiego stanu: laptopy z reguły nie są do gier a już w szczególności do gta4 które jest beznadziejnie zoptymalizowane.

Tak laptop.

Tak jak mówicie - laptopy nie są do grania. Też nie z tego powodu go zakupiłem.

Ale skoro już dostałem tą gierkę - to warto poszukać, popytać. Może zadziała.

Co do tej rozdzielczości - zaraz to sprawdzę i napiszę wynik.