GTA IV na HP Pavilion dv6436nr

Witam.

Chciałem kupić GTA IV na PC, lecz ku mojemu zdziwieniu karta graficzna musi mieć 256MB minimum, kiedy dv6436nr ma tylko 64MB. I tu nasuwa się pytanie: jaka jest tania karta graficzna, kompatybilna do tego sprzętu, aby gra nie zacinała się i chodziła płynnie :?:

Z góry dzięki za pomoc.

artur21

wątpie czy na laptopa dostaniesz kartę graficzną, na której będziesz mógł sobie pograć w GTA IV a jeśli jest to na pewno procesor z lapka będzie troche słaby, żeby uciągnąć grę

podaj całą konfigurację sprzętową komputera, choć sądząc po tym, że w oryginale grafika była słaba to czuje, że i reszta nie jest pierwszej klasy

Na żadnym obecnie dostępnym laptopie gra GTA IV nie chodzi płynnie.

Żeby odczuć średni komfort gry w GTA IV trzeba zaopatrzyć się w stacjonarnym komputerze w kartę graficzną powyżej 1000zł lub 2 połączone w tryb crossfire lub SLI.

Jeśli mówimy o sprzęcie który masz w podpisie to jest to sprzęt najniższej klasy do gier na którym można pograć komfortowo w co najwyżej w quake 3.

Do gier lepiej kup sobie XBOXA 360.

Czyli nic z tego? Nie ma żadnej karty graficznej, pasującej? Bo czytałem coś o GT8600 za 200 zł +/-, i że z taką GTA IV ruszy.

ta gra chodzi kiepsko na PCtach wiec naprawde jest bardzo nikla szansa ze pojdzie u ciebie dobrze, nawet na niskich detalach

Robiłem test na minimalnych i zalecanych, że wybierało się grę i klikało “Can you run it?” i pojawiało mi się w minimalnych że grafa za słaba, a w zalecanych też grafa. Wszystko było na Passed.

Na mojej słabej karcie gta4 chodzi na średnich detalach 1 suwak i na high detalach-reszta suwaków a widoczność i inne na 50 a cienie na max czyli 16 jednostek i chodzi w miarę płynnie (koło 15-25 klatek) i proszę was nie mówcie że ta gra chodzi kiepsko bo da się w miarę komfortowo na takich ustawieniach jak mam grać i to na gf 9500 który jest blisko 70% słabszy od 9600gt.wciskacie kity-gra już super pójdzie na wysokich detalach na 9600+ która kosztuje koło 500-600 zł w zależności od wersji.

Ale mi chodzi o gf8600. Czy wystarczy bym mógł swobodnie grać?? Na forum PCLab widziałem, że jakiś gość chwalił się że mu na gf8600 chodzi. A koszt jest w granicach 200 zł. Zna ktoś jakąś dobrą kartę graficzną i przede wszystkim tanią, by gra chodziła płynnie?

na 8600 to pograsz bez zacinki na low

A czy w ogóle da się włożyć nową kartę graficzną do tego laptopa?? Bo słyszałem, że niektórych lapków nie można upgrade’ować.

BTW Wymagania GTA IV są tak nieziemskie, że zmuszony będę kupić konsolę. :smiley: