GTA IV- nie ma płynności nawet na low

(Wojtekkie2) #1

Witam, ostatnio zacząłem przygodę z GTA IV i denerwująca jest niepłynność gry na High nie widać nic , a na Low trochę przycina czy mój sprzęt nie wystarcza?

Pentium® Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz

NVIDIA GeForce 9400 GT (1024 MB)

1,5GB ram

(prz3m3k84) #2

Niestety nie wystarcza. GeForce 9400 W ogóle się nie nadaje do gier.

(Kozza) #3

Twoja karta jest słabsza nawet od mojego 2600xt, który i tak ciągnie na low i 1.5gb ramu może nie wystarczyć bo minimum to 2GB. Zmień kartę choćby pokroju HD4670 i dołóż 1GB ram to już można o średnich detalach porozmawiać :slight_smile:

(Freeq52) #4

Niestety tak jak koledzy mówią, twoja karta jest cieniutka. Grzesiek13 dał Ci bardzo dobrą radę, dokup z 1GB RAM i karta Radek4670(swoją drogą polecam, jedna z lepszych kart w swoim przedziale cenowym). GTA4 jest bardzo źle zoptymalizowana, potrafi się ściąć nawet na bardzo dobrych komputerach, pod tym względem wersja konsolowa jest lepsza...

btw. Kompa to masz chyba składaka kupionego w markecie, bo chyba identyczny zestaw widziałem z rok temu gdzieś :smiley:

(Kozza) #5

GTA jest głównie łase na procka i kartę. U kuzyna na nowym kompie na E5300 i karcie 8600gt :confused: co dziwne śmigał na średnich detalach :slight_smile: A karta pokroju mojego staruszka tyle że ma 512 ramu :slight_smile: A więc nowa karta i ram to podstawa i procka jakby co można jeszcze lekko podkręcić a na pewno parę FPSów przybędzie od razu

(Wojtekkie2) #6

Nie no z marketu to on nie jest :wink: Dzięki za porady coś pomyślę.

(n33trox) #7

Zła wiadomość: GTA4 nie chodzi praktycznie na żadnym kompie płynnie, a przynajmniej nie na high. Do najwyższych ustawień potrzeba maszyny w stylu Core i7, 4GB RAM i Radeon 4890. Wtedy te stabilne 30fps powinno być. I to nie jest żart. Tak, ta gra ma wymagania znacznie większe niż Crysisa. Programistom nie chciało się bawić w optymalizację gry na PC, bo z góry wiedzieli, że i tak ludzie będą ściągać to z netu, więc po co się męczyć. Jak chcesz fajnie pograć w GTA4, to idź do jakiegoś kumpla z konsolą. To jest taka dobra rada. Albo sam sobie ją kup, zaoszczędzisz sobie kłopotu.

Do low detali powinno wystarczyć coś w stylu 8600GT, ale pewnie i tak będzie ciąć. Po prostu trzeba mieć bardzo konkretny sprzęt.

(Kozza) #8

Do low z powodzeniem wystarcza 2600xt\9600gt bez jakichkolwiek zacinek...