GTA IV tnie się straaaaasznie... na dobrym komputerze

Komputer mam taki:

Procesor: E5200 @ 2.5 GHz

Ram: 4 GB OCZ 800 MHz

Grafika: Asus HD 4850 512 Glaciator (sterowniki Catalyst 9.1)

Zasilacz: OCZ SxS 500 W

System: Vista Ultimate 64 bit (SP1, DX 10.1)

Komputer jest nowy (używany 3 tygodnie), inne gry działają następująco np:

GRID max detale, AAx4 - 60 - 80 FPS, śr. 60 FPS

Wiedźmin max detale, AAx2 - 50-120 FPS, śr. 60 FPS

Devil May Cry 4 wszystko max, 60 FPS

Tylko Gothic 3 i Zmierzch bogów ‘lagują’ lekko (po 30 FPS)

Dodam, że GTA IV w zależności od ustawień zawsze laguje tj.:

LOW: ok. 20-25 FPS

MEDIUM-HIGH: ok. 10-15 FPS

Czytałem, na wielu forach o dodawaniu parametrów do skrótu ale to nic nie pomogło, a podobno (!) ludzie na 8600GT grają na maxa, więc co jest grane u mnie?

Chcę jeszcze dodać, że jest to dziwna sprawa bo w każdej innej grze, temperatura wewnątrz obudowy wzrasta do ok. 47C (przy dłuższym graniu), natomiast przy GTA zachowuje temperaturę ‘systemowa’ czyli ok. 38C. Tak więc wydaje się, że problem tkwi tutaj ale nie wiem jaki. Wygląda na to jakby grafika nie przestawiała się na wyższe obroty.

A zainstalowałeś wszystkie patche?

Nie pomyślałem o tym, ale słyszałem że po wgraniu jakiegoś patch nie można chodzić do kafejek internetowych ani oglądać tv ;D ale spróbuję

głupoty gadasz

Na piracie tak jest :slight_smile:

■■■… wspomniało mi się, że na piracie chyba** gra się tnie taki bajer ;D

U mnie jest cały czas 30fps+ a podobno sprzęt do twojego tylko karta słabsza

Na piracie? :smiley: Pewnie każdy z was ma oryginał nie? To jest akurat oryginał (nie mój ale oryginał) więc ten problem odpada bo na piracie jest to samo. Jaki jest najnowszy patch? 1.0.2.? Bo wgraniu tego jest trochę lepiej ale to nie jest to. Na X360 grafika jest super a tutaj na PC za 3x razy więcej jest naprawdę słabo np w porównaniu z GRIDEM na maxa to jest porażka. No ale co zrobić, jak nie chce się optymalizować tylko wypuszczać taką słabiznę. ;D

Takie zażalenia wysyłaj do Rockstar

Patche były 2 i trzeba było je wgrywać po kolei, najpierw 1, potem 2, a warte są one tyle co na filmie:

http://streemo.pl/Portal/387291,Film,Au … GTA_4.html