GTA IV , Win 7 x64 - gra nie odpala

Zainstalowany czysty oryginał GTA IV bez żadnych patchy, na nowy Windows 7 x64 odpala się idealnie, wgrałem patche od 1 do 6 i potem nic, Wyskakuje tylko czy Play Offline czy Play Online.

Niezależnie od wyboru gra się nie włącza.

Robiłem reinstal 2 razy.

Ma ktoś jakieś pomysły ?

Na XP działało wszystko Ok z patchami od 1 do 6.

Zainstaluj grę i włącz bez patch’y - niech system zabezpieczeń sprawdzi płytę. Uruchom grę do momentu rozgrywki, nie tylko menu. Wyjdź z gry i zainstaluj tylko ostatni patch, czyli 1.0.6.0 i w tym oknie, którego screen zamieściłeś, wciśnij “Play”.

Ostatni, najbardziej aktualny patch do tej gry, ma zawsze “w sobie” wszystkie poprzednie patch’e, więc nie ma potrzeby gromadzić i instalować każdy po kolei.

A spróbuj odpalić grę przez plik exe, a nie skrót.

Zrobiłem tak, Wszystko ok do momentu zainstalowania patcha 1.6. Zainstalowałem tylko tą łatkę i po niej znowu to samo okno i dalej nic ;/

To nie instaluj tego patch, spróbuj z jakimś wcześniejszym.

Ale ten patch poprawia i cienie i wszystko inne co nie zostało wcześniej naprawione.

To wolisz grać na innym patchu czy w ogóle?

To żadne ultimatum.

A co im zależy czy ja ściągnę pirata czy zapłacę 100 za oryginał.

Różnica jest, po to jest patch by i mi działał.

Mam nadzieje że najdzie jakieś rozwiązanie, z tego co patrze po necie wiele osób ma problemy z patchem 1.6

No ja też mam z nim problemy i dlatego powróciłem do 1.0.4.0

Dodane 09.05.2010 (N) 19:55

Aha, no i tak nawiasem mówiąc, to na stronie Rockstara ostatni patch to właśnie 1.0.4.0

Nawiasem mówiąc to się mylisz:

http://support.rockstargames.com/help/r … Patch_1060

Patch 1.0.6.0 nie wnosi znaczących zmian. Przemienia kolejność opcji i ich nazwy w menu i poza tym “profiluje” silnik i efekty graficzne (zmienia się lekko kontrast obrazu) na te z dodatków “Episodes from Liberty City”, nic poza tym.

Wcześniejsze uaktualnienia, poza tym pierwszym małym, mają wystarczającą ilość poprawek. Wiadomo, nie najnowsza aktualizacja dyskwalifikuję grę multiplayer.

Co do tematu to nie wiem, jak Ci pomóc - musisz wypatrywać informacji na forach np. gtaforums.com - może ktoś także ma identyczny problem.

Napisz co dzieje się w momencie wciśnięcia “Play”, czy okienko stoi w miejscu, czy może te dane co wpisujesz (e-mail i hasło) znikają i pojawia się w ich miejscu komunikat o weryfikacji danych?

Po wpisaniu danych wciskam Play okienko znika , pokazuje się kursor płytki i wszystko powraca do normy, to samo jest w Play Offline tylko wyskakuje komunikat że bez zalogowania nie zagram w Multiplayer. Poza tym tak samo, wszystko znika i jest tak jakbym tej gry w ogóle nie włączał.

EDIT:

I gierka ruszyła :smiley:

Jak na E8400@3,7Ghz, 4850 1 GB, 4 GB DDR 2 800 Mhz gierka nieźle śmiga.

Kompa kupiłęm za śmieszne pieniądze bo 500 zł, i widać że bardzo dobrze sobie radzi w najnowszych grach.

Osobiście mam inny sprzęt do gier, ale nie wiem czy nie zostanę na tym :slight_smile:

Statystyki gëówne

Úrednia iloúç FPS: 47.25

Czas wyúwietlania: 37.08 sek

Zuöycie procesora: 94%

Zuöycie pamiéci RAM: 71%

Zuöycie pamiéci GPU: 76%


Ustawienia graficzne

Rozdzielczoúç: 1366 x 768 (60 Hz)

Jakoúç tekstur: Wysoka

Jakoúç renderingu: Najwyösza

Zasiég widzenia: 33

Iloúç detali: 51


Sprzét komputerowy

Microsoft Windows 7 Ultimate 

Microsoft Windows 7 Ultimate 

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4800 Series 

Wersja sterownika grafiki: 8.14.1.6105

Karta dôwiékowa: GBo[niki (Realtek High Definition Audio)

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.70GHz


Identyfikator testu: Benchmark.cli

Win 7 x64 Ultimate…

Bez żadnych commandline…