Gta SA - duzy problem

chetnych nie brakuje :smiley: naszczescie dla mnie. jutro jeszcz peokombinuje na wszelki wypadek

mam radeona 128 mb i dziala bez zarzutów, wiec BUNIO nie bardzo…

A jakiego masz Windowsa? Bo jeśli masz 98 to na tym saystemie gra może nie chodzić :cry:

W wymaganiach pisze że na 98 chodzi więc o co ci chodzi

W wymaganiach jest napisane, że chodzi tylko pod XP i 2000, coprawda kiedyś wyczytałęm, że również chodzi pod Me, ale co do 98 to ngdzie nie przeczytałem, że komuś na 98 chodzi ta gra :frowning:

bunio przeczytaj to :smiley: [supported Operating Systems are:Windows 2000 Professional (Workstation) (plus Service Pack 1 or higher) plus DirectX 9Windows XP (Home and Professional) (plus Service Pack 1 or higher) plus DirectX 9Minimum Hardware Requirements:1GHz Intel Pentium III or AMD Athlon Processor256 MB of RAM8 speed DVD-ROM Drive3.6 GB of free Hard Disk space for a minimal install64 MB Video Card with DirectX 9 compatible drivers (“GeForce3” or better)DirectX 9 compatible Stereo Sound CardKeyboardMouseRecommended Hardware Requirements:Intel Pentium 4 or AMD Athlon XP processor (or better)384(+) MB of RAM16 speed DVD-ROM drive4.7 GB of free Hard Disk space for a full install128(+) MB Video Card with DirectX 9 compatible drivers (“GeForce4” or better)DirectX 9 compatible Surround Sound CardGame pad with twin axis analogue controls (USB or Joystick Port)KeyboardMouse

Jednak te wymagania są mocno przesadzone, gdyż nie raz w komentarzach na stronach o gta i wielu forach widziałem, posty, w których jest napisane, że gra działa na dużo słabszym sprzęcie :smiley:

moj kolga gra plynnie w 800x600 i 4 kreskach draw distancu w konfiguracji:

amd 1600+

256mb ram (zwykle)

64mb grafika (ge force mx400)

Ja mam ten sam problem. Tnie się niemiłosiernie na WinXP-PRO-SP2, P4-1.5, 512 ram i GF-FX5600… a, i SB PCI128. Próbowałem wszystkiego co nie wiąże się ze zmianą sprzętu-stery grafy pudełkowe, najnowsze, starsze, omegi, z tweakowaniem i bez, zmiana sterów do SB, minimalna ilość procesów równoległych, wywalanie kodeków i instalacja poszczególnych na nowo, jak również z paczki FFDShow, wywalanie zbędnych serwisów, ustawienia akceleracji dźwięku, zmiany ustawień grafiki w samej grze, wywalenie SB128 i posługiwanie sie AC97… To wszystko w różnych kombinacjach i konfiguracjach… nic nie pomaga. Co ciekawe, po zainstalowaniu na słabszym sprzęcie u teściów, biega aż miło. Tak samo i u sąsiada teściów, u którego zainstalowałem gierę na próbę… Chyba muszę znaleźć jeszcze inną kartę dźwiękową, żeby na niej przetestować, a jak nie da rady, to chyba odsprzedam gierkę…

Pamiętam, że Boczi niegdyś podał link do pewnej porady. Start-Uruuchom - wpisuje sie dxdiag, przechodzi do zakładki dźwięk, i wyłącza sie przyspieszenie dźwięku. Może pomoze? :frowning:

u mnie to nic nie daje

Wiesz co jak masz win 98 to ci za chiny nie wejdzie mialem tak z gta vc . zainstalowlem xp i dziala:D

mam xp profesional wiec nie wiem z kad pomysl o 98?

Nic to, weekend nadchodzi… Do teściów jadę, to sobie znowu pozwiedzam San Andreas i pozabijam Balla’sów. 8)

Szkoda tylko, że ślub biorę, bo nie będę miał tyle czasu co zwykle na obcowanie z “krainą czarów”.

:roll:

Powinieneś sie cieszyć :stuck_out_tongue:

A na obcowanie z “krainą czarów” napewno będziesz miał jeszce czas :smiley:

No, skoro powinienem, to się cieszę :x

ale zboczyliscie z tematu :roll:

a ja juz gram w san adreas… ale na ps2 :smiley:

Bo my takie “zboczeńce” jesteśmy.

Ale bardziej niezbaczając to pochwalę się tylko, że zarządziłem Wielkie Sprzątanie, i przesiedziałem 3 godziny przy “uninstallu” systemowym, i powyrzucałem wszystko co mi było zbędne (a nawet jeszcze trochę), następnie przestawiłem opcje w zaawansowanych opcjach wydajności systemu na “usługi działające w tle” i w użyciu pamięci na “programy”, i komputer zaczął szaleć… W GTA:SA, jeszcze na początku (jak “keszuje” tekstury), trochę się tnie, ale później prawie zero “zaciachów”. A tak k’woli podzielenia się ciekawostką… sprawdziłem datę instalacji systemu i wyszło mi, że był to pamiętny dzień 10.10… 2001 roku :!: Przez ten czas ani razu nie byłem zmuszony do reinstalacji moich XP-ków… Dla odmiany, W98 musiałem raz na 2-3 miesiące przeinstalowywać… Przez ten czas w system bez pardonu ładowałem co mi pod rękę podeszło, i wyinstalowywałem, i cały czas działa mi bez zarzutu (wyłączając przypadek GTA). Od początku wiedziałem, że polubię się z tym systemem.

A… tak chciałem się podzielić…

ja natomiast sprzedalem dobrze gre z PC i kupilem na PS2 i robie misje :slight_smile:

no a wiecie co jest ciekawe kolega instaluije GTa SA i nic tak samo wlacza sie potem ma wejsc juz w menu i wylacza sie wysylaj/niewysylaj :smiley:

a udostepnilem mu w sieci gta zainstalowane u mnie uruchomil i mu dziala :smiley:

tylko przeciuez nie zostawie mu kompa by se pogral :stuck_out_tongue:

no i co wy na to powiecie dlaczego tak nie dziala a jak mu udostepnie to tak >??? :> :lol: :shock: