GTA SanAndreas


(Mateusz22) #1

Witam. Mam pytanie : jakim programem można dodać samochody do gry GTA SanAndreas. Próbowałem IMGTools i się nieda.

PROSZĘ O POMOC :-x


(Bunio) #2

Jak to nie da ?

Zobacz Instalacja wozów w Grand Theft Auto San Andreas. :PPP


(Mateusz22) #3

Da się dodać ale samochodu niema i gra niechce się włączyć !!


(Dod) #4

skąd wiesz że nie ma go skoro gra się nie chce włączyć ?


(Sam Fisher) #5

pytanko : masz oryginał czy pirata ?


(Pablo M88) #6

A co to ma do rzeczy? Nawet, jakby miał pirata (a tak na pewno nie jest :wink: ) to nic to by do tego nie miało, przecież pirat to jest kopia 1:1, czyli wszystko jest takie samo jak w oryginale.

A co do problemu niewłączającej sie gry, to moze chodzić o to, ze po zapisaniu sie nowych plików z wozami mogą one nie być “tylko do odczytu”, przez co gra sie nie włącza, by nie wywaołać poważnego błędu. sprawdź jakie atrybuty mają stare pliki i dostosuj odpowiednio do nich nowe.


(Kriss91) #7

Przykładowo chcesz sobie zmienić samochód Cheetah. Włączasz IMG Tool 2.0 ładujesz plik gta3.img, wybierasz “EDIT”(u góry) po czym opcję “FIND” wpisujesz cheetah.dff i szukasz. Zmieniasz nazwę pliku na originalcheetah.dff (tak w sumie może być każde słowo albo litera, chodzi o to, żebyśmy zachowali oryginalne dff i txd pojazdu). Tak samo robimy z plikiem cheetah.txd. Następnie wybieramy “COMMANDS”(w menu u góry) a później “ADD” i dodajemy plik cheetah.dff(samochód który chcemy dodać), a następnie powtarzamy czynność z plikiem cheetah.txd. Możesz teraz zamknąć IMG TOOL. Wchodzimy do katalogu z grą następnie do foldery DATA i w nim znajdują sie pliki, w których musimy pozmieniać wartości samochodu. Najczęściej wymagające edycji pliki to handling, carcols oraz vehicles. Możesz otworzyć je normalnym notatnikiem lub WordPadem. Na przykład chcemy coś zmienić w pliku handling. Otwieramy go wybieramy opcję EDYCJI po czym wybieramy szukaj. Wpisujem CHEETAH, po czym zaznaczamy całą linijkę odnoszącą się do Cheetah’a. Po zaznaczenu kasujemy ją i wklejamy wartości, które podał nam autor(nie panikuj jeżeli tekst jest nierówny w stosunku do reszty. Zapisz i po sprawie. Zrób tak z każdym plikiem, kóry kazał zedytować autor samochodu. TO WSZYSTKO!!

P.S. Czasami trzeba wejść do katalogu MODELS(w katalogu głównym gry), po czym zaznaczasz wszystkie pliki, które tam są, klikasz PPM, wybierasz właściwości i odznaczasz opcję TYLKO DO ODCZYTU. Należy to zrobić przed instalacją wozu i tylko jednorazowo.