Gta4 - czy jest różnica między ati a nvidia?

Witam. mam oryginalne gta4 (1.0.4.0.) najnowsze sterowniki i gra nie chodzi płynnie mam ok.20 fps miejscami 25 . Wiem ze gra ma bardzo słabą optymalizajce ale widzę na forach ze gra chodzi lepiej na słabszych sprzętach. Mam karte ati 4850 i inne gry chodzą mi na maxa.

Czy na kartach NVIDII jest lepiej czy to nic nie zmieni ?

Firma produkująca GTA od długiego już czasu robi tak, żeby gra chodziła możliwie jak najlepiej na kartach nVidii. Z tego co wiem gra nie chodzi w ogóle na kartach Intela.

Może zaktualizuj sterowniki? Może wyczyść pliki Prefetch?

sterowniki mam najnowsze

co to jest Prefetch ?

  1. GTA IV ma słabą optymalizację.

  2. GTA IV najlepiej chodzi na kartach Nvidia.

  3. Patche do GTA IV w niektórych przypadkach mogą bardziej szkodzić, niż pomagać.

  4. Masz najnowsze sterowniki do grafiki i DirectX? EDIT: Ok, przyjąłem.

  5. Uruchamiasz GTA IV na XP (Dx9) czy Vista (Dx10)?

  6. Minimalne wymagania dotyczące procesora to Intel Core 2 Duo 1.8GHz (takowego posiadasz). Jednakże taki procesor nie wystarcza, aby cieszyć się płynnością w GTA IV. Zalecane to Intel Core 2 Quad 2.4GHz (GTA IV wykorzystuje 4-rdzeniowce).

Wejdź przez Internet Explorer na stronę http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest - wybierz z listy GTA IV i kliknij “Can You RUN it?”. Pobierz ActiveX. Program wykaże Ci jak Twój PC plasuje się w stosunku do wymagań GTA IV.

Bush , 40-45 to liczba FPS na kompie z Twojej sygnatury przy najwyższych detalach i rozdzielczości?

@Down - To faktycznie miernie FPS (już koniec OT szanowna władzo).

Tak, rozdziałka to 1650x1050, taka jaki ma monitor.

a jak bym wymienił procesor na core 2 quad to by coś pomogło ?

Jeżeli Quad to już high-end (i najlepiej nie na socket 775, lecz pł. główna pod i7), quadziki z niższego profilu (775) są mniej wydajne od bardzo mocnego C2D.

ale to za bardzo kosztowne dla jednej gry zmieniać płyta główna - 1000 zł , i7 - 1200 , i ddr 3

ProAgent -ale po co więcej fps jak ludzkie oko widzi do 25 :wink:

Zgadzam się w całej rozciągłości. Dlatego to już zakup z przyszłością, wymagający dużego budżetu. Myślę, że dla GTA IV nie warto, mimo, że to gra kultowa.

Ewentualnie mogę Ci polecić Core 2 Duo E8400, E8500, E8600 + OC.

Twój:

Model E4300

Rdzenie 2

Częstotliwość 1800 MHz

200

Mnożnik 9x

Cache 2 MB

QPB 800 MHz

Rdzeń Allendale

E8600

Rdzenie 2

Częstotliwość 3330 MHz

333

Mnożnik 10x

Cache 6 MB

QPB 1333 MHz

Rdzeń Wolfdale

Na jakich detalach grasz ? Myślę,że gdybyś dokupił jeszcze jedną 4850 i połączył w CrossFire, byś zagrał na high detalach.

CrossFire jednak wciąż osiąga niską wydajność i jest problem ze sterownikami. W testach przykładowo 2x HD4890 połączone w CF okazały się w niektórych pozycjach mniej wydajne od… jednej HD4890 (nie jestem fanboyem nvidia). I procesor budzi moją obawę.

ProAgent -

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)

Texture Quality: Medium

pozostałe: High

View Distance: 24

Detail Distance: 36

cienie i samochody - max

Mimo to nadal jestem zdania, że ten zabieg może pomóc. Ciekawe kiedy ATI zda sobie sprawę, że robi dupne sterowniki. Na szczęście w wersji 9.5 trochę to usprawnili. Nie można też zapominać, aby włączyć funkcję CF albo SLI w samej grze.

U kuzyna GTA IV chodzi no rozdziałce 1440xna coś

Textury Medium

Woda Very high

inne na high i very high

proc e8200 nie kręcony

9600gt nie pamiętam firmy

2gb 800mhz nie pamiętam firmy

i ma gdzieś 35-40fps

Z GTA IV w sumie jak z Gothic 3 i kobietami (nigdy nic nie wiadomo). Jak sobie coś ubzdura to na pozornie gorszej konfiguracji będzie śmigać.

Tylko, że on akurat ma w podpisie niby 1.8GHz@3GHz, więc podkręcony na 3GHz a to już raczej wystarcza.

@ UP

Święta racja, nie zauważyłem w sygnie, że procek jest po OC. Pardon.

ProAgent - ja nie widze opcji cf ani sli