GTA4 na full ? :)

Witam

Nie znam się zbyt na sprzęcie komputerowym i chce się dowiedzieć czy gta4 pójdzie na http://www.komputronik.pl/index.php/pro … K078_.html :slight_smile:

GTA 4 powinno pójść na wysokich detalach lub medium - high.

Na tym sprzęcie to będzie działać na pewno na high i wysokiej rozdzielczości.

Mi działa w HD, wszystko na wysokich oprócz AA i jeszcze widoczność na ciut poniżej 1/2.

Tam lepszy procek jest, więc powinno lepiej działać.

Za operacje AA odpowiada głównie procesor graficzny.

Jak na kompa za 3 tysiące to średni zestaw…Ale powinno ładnie działać…

Sam posiadam procesor AMD Athlon II X2 250, czyli 2x3GHz (czyli wydajnościowo podobny do podanego przez Ciebie) oraz kartę ASUS GeForce GTS250 1GB (czyli również taką samą samą jak podana przez Ciebie).

Muszę Ci powiedzieć, że jest to minimalna konfiguracja do grania w GTA IV. O maksymalnych ustawieniach i detalach w grze od razu zapomnij. Grałem w tę grę z najnowszym uaktualnieniem 1.07, które przyspiesza płynność gry i pełną płynność uzyskiwałem dopiero po obniżeniu ustawień do połowy (i to też nie zawsze). Co prawda grałem w ogromnej rozdzielczości 1920x1200, czyli ponad FullHD, jednak dzisiaj coraz więcej osób posiada takie monitory, więc wydajność komputera w grach powinna być dobierana również ze względu na rozdzielczość monitora.

Aby móc płynnie grać w rozdzielczości FulHD lub wyższej, bez żadnych przycięć i z masymalną możliwą jakością grafiki, należy mieć co najmniej 3-rdzeniowy procesor po około 3GHz na rdzeń. Testowałem tę grę na różnych komputerach (dwu, trzy i czterordzeniowych), dlatego podpieram swoje słowa realnymi testami. Minimalna konfiguracja do całkowicie płynnej gry w najwyższej jakości to 3-rdzeniowy procesor, 3GB pamięci i karta graficzna GeForce GTS250 lub Radeon HD4850. Z powyższego wynika, że najwęższym gardłem w wybranym przez Ciebie komputerze będzie procesor. Postaraj się go zmienić na bardziej wydajny.

Pozdrawiam.

za 3tys zł można lepszy sprzęt złożyć !!

Do tego można lepszą grafikę dać aniżeli ten gts250, Według mnie jak każdy zestaw ino do d… Bo na prawdę szkoda kasy wydawać jak można włożyć 4rdzeniowy procek do 3tys zł, do tego tak drogo bo w komputroniku drogo jest.

i3athlon x2 Dlaczego?? np sama różnica z pamięci L3 którą posiada intel i jedynie phenomy, co polepsza im jakość działania, a porównanie 3ghz=3ghz to bez sensu. Tak samo jak porównać intelowskie procko i3/i5 z i7 gdzie i7 ma wątki co czyni je jeszcze wydajniejszymi. Warto popatrzeć na testy, poczytać pclab, benchmark itp tam są testy i wszystko białe na czarnym.

i3 ma dwa rdzenie fizyczne i kolejne 2 dzięki HT. Nie działa to jak prawdziwy 4 jajowiec, ale zdecydowanie lepiej niż 2.

Składając zestaw samodzielnie zaoszczędzisz z 800 zł.

Ten athlon wysiada przy i3.

Za 3000zł to można w esc.pl złożyć zestaw oparty o i5 oraz gtx-a 460, które byłoby dużo lepszą ofertą niż ten komputer.

PS> ten core i3 ma wydajność obiegająca wokół Phenoma x4 955.

Poczytaj sobie posta takiego:

http://forum.cdaction.pl/Komputer-do-30 … 99783.html

Forum CDA, tam masz zestawy z i5 oraz phenomem x4 955, ale i5 z gtx460 1gb 256bit spokojnie się mieści w tym przedziale, do tego z lepszym chłodzeniem.

Albo jeśli masz ok 200zł więcej to tu jest parę zestawów:

http://forum.cdaction.pl/komputer-za-33 … 02045.html

Są dobre porady, wytłumaczenia dlaczego to a nie to itp. Mógłbym je skopiować i tu wkleić, bo takie same/podobne bym złożył w tej cenie.

To polećcie jakiś komputer do 3tys zł (nie ma mowy o kupnie częściami ) :smiley:

Kupując komputer cały złożony tracisz kasę za którą mógłbyś mieć lepsze podzespoły ;p

Chyba, że idzie się do sklepu komputerowego (nie mediamarkt, nie ntt ani też komputronik tylko “zwykłego” w mieście) z listą podzespołów, a oni za free składają :wink:

Każdy sklep może złożyć komputer. Polecam Ci te 2 linki przeglądnąć tam są gotowe polecane zestawy za 3tys zł spokojnie włożysz procesor intela i5 i gtx460 1gb 256bit :slight_smile:

Dzwonisz zamawiasz albo Ci przywożą gotowego, albo odbierasz osobiście. Z tym nie ma problemu, kiedyś swój pierwszy kupiłem gotowca i żałowałem później!!

Więc po to masz forum/ludzi to pytaj, żebyś nie popełniał błędów innych.

STACHU199 , nazwij proszę temat konkretnie, bez buziek tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978