GTS 450 512 MB czy 1GB

witam, niedługo kupuję gts’a 450 i nie wiem czy kupić wersję 512 mb czy 1gb, czytałem że większa ilość pamięci pozwala (tylko) odtwarzać większe rozdzielczości więc od razu mówię że mam monitor 19 cali i mam zamiar grać na full rozdzialce czyli 1440x900, i czy lepiej pójdzie na takim samych ustawieniach (jaka kolwiek gra) na full rozdzielczości gts 1gb od 512, czekam na odpowiedzi i mam nadzieję że jasno się wyraziłem :stuck_out_tongue:

Przy takiej rozdzielczości spokojnie starczy wersja z 512MB. A jak będziesz chciał kiedyś wymienić monitor to i pewnie o nową kartę się pokusisz :slight_smile:

to im więcej pamięci tym więcej rozdzielczości pociągnie? a jak tak to ile 512 da rady

Im wyższa rozdzielczość i ustawienia graficzne tym wyższe zapotrzebowanie na pamięć. Jeśli karta ma za mało tej pamięci to podbierze ją z RAMu. Ja osobiście posiadam monitor 22 cale z rozdziałką 1680x1050 i np. GTA IV na max detalach wymagało 492MB z pamięci karty.

a na twoja karta ma 1gb czy 512mb? i czy jak bys mial wiecej pamieci na karcie to na takich samych detalach na 1gb by sie mniej cielo? chce po prostu wiedziec bo nie chce wlesc w jakies gowno z kupowaniem karty (tak przy okazji, masz zainstalowanego na kompie service packa 2, a jak tak to pytanko, gta IV ci chodzi? bo chce sobie kupic i nie wiem czy na SP 2 mi pojdzie a nie mam zamiaru zmieniac na sp 3)