GTX 260/460 która lepiej pasuje do mojego pc

Witam!

Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej , ponieważ ta ciągnie bf3 na średnich ;(.Aktualnie mam GAINWARD ati radeon hd 4850 512mb.Głównie patrzyłem karty gf a konkretnie gtx 260 lub 460.

Moj sprzęt to

Intel core 2 duo e8500 3.12ghz

ga-p31-s3g

2x2gb nvidia sli

500w marki nie pamiętam

Najlepiej to otwórz obudowę i sprawdź markę bo się jeszcze okaże, że to jakiś szmelc :?

W ciemno trudno strzelać ale lepszy byłby GTX 460 1GB. Ma mniejsze zapotrzebowanie na “prónd” :stuck_out_tongue:

aha , a powiedz mi jeszcze jakiego producenta brać?Myślałem nad Gigabyte ale sam nie wiem.

To zależy od budżetu jakim dysponujesz. Można wziąć GTX’ a 460 od Gainward’ a (chyba najtańsze ale do najcichszych to nie należą) lub Gigabyte WindForce x2 albo MSI Cyclone (czy jakoś tak)

Ja mam Palita GTX 460 Sonic 1GB GDDR 5 i daje rade, jednak wymaga podwójnej linii 12V, mocno się grzeje w stresie, 70st, jednak jestem z niej zadowolony :wink:

semtex , ja wiem czy 70°C to dużo na stres (ponoć niektóre odpowiedniki - radki dochodzą do 90°C :o ) ,a swoją drogą zapewne "wyrabia normę " .A karty od Gainward właśnie należą do cichszych :wink:

http://www.tweaktown.com/reviews/3450/g … dex21.html

http://www.xbitlabs.com/articles/graphi … html#sect1

No z ty się zgodzić nie mogę. Miałem GTX 460 768 MB od Gainward’ a i przy max obciążeniu wyła jak suszarka jednak w idle była cisza (temperatury: idle 26-30 C ; stres ~60 C)

jasiu87 , skoro tak piszesz ,to zapewne tak jest ,poszperałem trochę i ludzie piszą ,że pomimo recenzji na serwisach typu guru3d,że jest cicha ,potrafi robić hałas (może jakaś głośna seria poszła ? ) ,również mam słabeusza 240 od Gainward (bez problemu daje radę BF3 na średnich) ,jest bardzo cicho , wiem że to zupełnie inna konstrukcja i żadne porównanie… w idle cisza jak makiem zasiał.

miałem okazje słuchać gtx 275 ? od GW i powiem cichutka mimo 2 wiatraków :smiley:

Wiesz " Łukasz" nabyłem tego GTX’ a jakieś 2 tyg. po premierze więc na samym początku, może teraz coś poprawili i już tak nie wyje :lol:

aha , no właśnie z palita też dobre są.Dzięki ludzie chyba wezmę Palita lub gigabyte bo mam jeszcze miesiąc czasu do podjęcia decyzji ;).A i jeszcze czytałem na innych forach , że procesory mogą sobie nie dać rady z GTX’em 460 w stresie.Czy to jest prawda?a i pomyłka nie 3.12ghz tylko 3.16 ^^

To lepiej to sprawdź bo jak to jakiś zasilacz firmy “krzak” to nie podłącza się do takich rzeczy wydajnych kart graficznych…

zasilacz i-tec df -530gt , udało mi się to wyczytać z karty gwarancyjnej , ponieważ po odkręceniu boku nic nie widać ;(

Dodane 23.01.2012 (Pn) 12:52

sorry za PP , ale byłem w komputerowym i doradzili mi kartę gtx 550. Co o tym sądzicie?

Chcą Ci ją wcisnąć bo pewnie na magazynach zalega :lol: Poważnie, GTX 460 będzie od niej lepszy.

a co to za “cudo”?

Za bardzo to na niej nie poszalejesz

czemu?

GTX 460 jest o 20% wydajniejsza od tego tytana 550 :wink:

no ok , a w komputerowym mówili , że nowsza , lepsza i wydajniejsza^^ no cóż dzięki za porady.Temat do zamknięcia