GTX 275 - Spadające napięcie i Mhz

Witam. Od kilku dni posiadam kartę graficzną GTX 275. Współpracuje ona z Core 2 Duo E7400 OC 3.5GHZ. Wszystko wygląda dobrze, lecz po włączeniu chociażby gpu-z widać spadek napięcia i taktowania GPU. Czasem jest stałe 648 Mhz, a czasem spada nawet do 300. To normalne? Znalazłem coś w internecie i ktoś pisał że musiał zmienić kartę. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Normalne, że w spoczynku napięcia spadają. W ten sposób karta pobiera mniej prądu.

Podaj jeszcze dla pewności model zasilacza.

SilentiumPC Deus G1 500W.

Miałem wątpliwości, ponieważ czasem wydawało mi się że nie chcą wstać te napięcia i Mhz, ale jest już chyba ok.

Dzięki za odpowiedź.

Jak najbardziej normalny objaw ( wyłącza wyższe taktowanie aby zmniejszyć pobór prądu ).

Odświeżam, gdyż potrzebuję waszej opinii.

Jak już pisałem karta współpracuje z:

Core 2 Duo E7400 - OC 3,5 Ghz

Asus P5B Premium

4 GB ramu

Zasilacz SilentiumPC Deus G1 500W

Wiem że nie powinienem spodziewać się po niej wielkiej wydajności, ale niepokoi mnie to, że jest ona niedużo lepsza od mojej poprzedniej - GeForce 9400GT. Przykładowo w Battlefield Bad Company 2, tylko na najniższych detalach, uzyskam pełną płynność. Rozdzielczość 1024x768, wszystko na “low”, panelu Nvidii to samo. Znajomy ma GTX 285 (wiadomo, trochę lepszą), ale nie problemu z żadną grą, nawet najnowszą.

Czy jest to wina procesora? Czy aż tak ją ogranicza? Wiele osób ma C2D i gra nawet w najnowsze gry. Czy chodzi tutaj o ilość bitów (448), z którymi nie daje sobie rady procesor?