GTX 280 vs 9800GX2

Witam, długo już czekalem z wyborem nowej karty graficznej, i dzisiaj powiedziałem sobie dosyć! wreście czas na zmiany i tu was prosze o dobre rady.

Którą kartę graficzną mam wybrać, zastanawiam się nad dwiema oto one:

  1. http://allegro.pl/item407190146_geforce … _gpu_.html

  2. http://allegro.pl/item400336294_hit_gig … sklep.html

Nie mam zielonego pojęcia ta wygląda smakowicie i ta więc proszę o pomoc w dobrym wyborze :slight_smile: .

Pozdrawiam i dziękuje Andrzejek :wink:

bież nowszą gtx 280 ma assassina w zestawie

Karta 9800gx2 jest dwuprocesorowa, a gtx280 jest nie opłacalna w zakupie.

Gdybyś miał odpowiednią płytę główną to poleciłbym 2x4850 za w sumie nieco ponad 900zł… przy czym można do nich dołożyć dobre chłodzenia, podkręcić po czym odstawiają gtx280 i wciąż wychodzi to taniej.

Obie są nie opłacalne, lepiej brać 2xRadeon HD4850/4870 w CrossFire lub poczekać na Radeona HD4850x2 lub HD4870x2.

Podobnie jak poprzednicy, 2 x Radeon HD 4850 do tego świetnie spisujące się chłodzenie: Auras Fridge (można dokupić do tego pasywnego chłodzenia 2 ciche wiatraczki) i możesz zapominać o istnieniu takiej karty jak GTX 280 :slight_smile: Jeżeli w grę wchodzą tylko i wyłącznie karty podane w temacie to: GTX 280. Poczytaj sobie recenzje Radeon 4870 dużo lepszy wybór, jeżeli chodzi o pojedynczą kartę niż GeForce GTX 280, karta dużo tańsza, a różnice w wydajności nie są zbyt ogromne. Zerknij tutaj

Ja bym kupił 2x radeon HD4870.

Noo właśnie, może ktoś zrobi taką ankietę dotyczącą Radeon’ków HD ?;>

Bo o nVidii już nie ma co gadać…

Były czasy gdy “tryumfowała”… Teraz “tryumfuje” Radeon :D:D

Żadna z nich. Tak jak poprzednicy…Cross z 4850 starczy. Ja mam jedną 4850 i jest pocisk

ja bym poczekał na HD4870x2

szczerze to nie widzę sensu kupowania na zapas, a zakup X2 lub Cross nawet teraz to na zapas, skoro na radku 4850 wszystko hula aż miło…każda gra (poza Crysis) bujnie na high w 1600x1200 lub podobnej…

tak sie mówi ale większość osób składa kompy na 3,4 lata a w tym czasie sprzęt komputerowy i powiększanie wydajności sprzętu to inny świat dla właściciela zamiast wymieniać w pore i za grosze to potem trzeba płacić po 5000zł

korzystamy z wbudowanego testu-nie muszę ci tego tłumaczyć co za tym idzie a duża część tej recenzji to taki napis karty są równe wydajnościowo.

2x4850 nie dzisiaj i nie za miesiąc bo sterowniki 8.8 nie usuną wszystkich błędów 8.7 to porażka w CF jedyne w miarę dobre to prasowe Rc5.

Radeon HD4850 Crossfire-Cała prawda

http://forum.pclab.pl/t383469.html

Dzięki za rady, widzę że można na was polegać co do wyboru zdecydowałem się na GTX’a 280 ponieważ nie wiem jak u was ale do tej pory miałem 3 radeony i na te 3 reklamowałem dwa bo szlak je trafił :? jak na razie to będzie mój drugi GeForce myślę że się nie zawiodę, jeszcze raz wam dziękuję za rady i za ankietę. Miłego dnia.

P.S Temat do zamknięcia.

Ja polecam GTX. Ma o wiele więcej tranzystorów.

Moim skromnym zdaniem mimo, że GTX jest układem jednoprocesorowym i jest droższy od Radeona 4870 to jeśli chodzi o wydajność w grach to jest zdecydowanie to czego szukasz. Ja miałem 2 x 3870 w crossfire i gdy przesiadłem się na GTX 280 oczy przecierałem. W CRYSIS granie na very high to bajeczka. Jeśli chodzi o Radeony to mają kiepskie skalowanie w Crossfire, poza tym parę gier wysypywało się albo w cale nie uruchomiało gdy miałem spięte Radeony w CF (3870) - sterowniki wymagają jeszcze dopracowania, nie wiem jak to wygląda w 4870 ale czytałem że tam jest jeszcze gorzej. Generalnie seria kart 3870/4870 to zdecydowanie udana seria kart (mam nadzieję że 4870X2 da jeszcze popalić) ale one są kierowane do innej klientelii. Ja dałęm sobie spokój z Radeonami gdyż wolę mieć jedną dobrą kartę 3D niż bawić się w crossfire.Życzę ATI/AMD wszystkiego najlepszego ale NVIDIA to teraz pokaże pazurki :slight_smile:

To GeForce mają kiepskie skalowanie w SLI, Radeony lepiej skalują się w CrossFire.

Masz płytę na chipsecie P35 ?? jeśli tak to nie ma co się dziwić że piszesz o kiepskim skalowaniu w CrossFire, przecież jedna karta jest mocno spowalniana przez PCI-E 4x.

GeForce GTX280 bym nie kupił, bo pobiera tyle prądu co dwa Radeony HD4850/70 w CrossFire, moim zdaniem lepiej poczekać na GTX280 w technologii 55nm i z pamięcią GDDR5.

Tak naprwadę dobrze się skaluje w 7-8 tytułach a reszta 30-35% a czasami nawet wolniej niż jedna karta

Overclocked Radeon HD4850 w Crossfire

http://forum.pclab.pl/t383469.html

z tym dobrym skalowanie to trzeba poczekać byle nie długo

dokładnie wg. mnie najlepszym wyjściem jest czekanie na HD4870x2