GTX 560 SE i najnowsze sterowniki

(Xlivo96) #1

Witam, jestem nowy na tym forum.

Mam problemy z gtx 560 se i najnowszymi sterownikami. Ostatnimi czasy co wychodzą nowe sterowniki to mam problem z grami. Otóż gdy zainstaluje najnowsze, to w grach występuje problem. Gry się zacinają co 30 sekund, spadają fps z 160 do 20 i jest ścinka i tak co pare sekund. Ktoś miał już taki problem z najnowszymi sterownikami ?

(drunkula) #2

Zainstaluj starsze, wywal geforce experience i po problemie.

(Xlivo96) #3

a ktoś ma jakiś sposób żeby to obejść na win10 ? Bo chciałbym przejść na win10 ale przez ten problem nie mogę :confused:

(drunkula) #4

Masz podany wyżej - seria GF 500 ma już 6 lat, a brak kompatybilności wstecznej w sterownikach nVidii dla starszych modeli to norma. 

(Xlivo96) #5

Lipa :confused: Czyli muszę odłożyć na jakiegoś Radeona albo nowszego GTX :confused: A jaką kartę do 600 zł polecasz ?

(Luz123) #6

Nie! Musisz nauczyć się czytać.

Pierwsza rada użytkownika drunkula. Cytuję: “Zainstaluj starsze, wywal geforce experience i po problemie.”

Czego nie zrozumiałeś?

(Odyniec_Stary) #7

Dawno chyba nie byłeś na stronie pobierania sterowników, bo wspierane są nawet stare GF 8000. 

Jak te sterowniki instalujesz - bez odinstalowywania starych?

Powinieneś zawsze odinstalować stare i wyczyścić system z pozostałych po nich śmieci. 

(drunkula) #8

Nawet 5000 FX / 6000 , ale brakuje starych wersji, a nowe bardzo często “kuleją”.

Dość często zdarza mi się reanimować taką komputerową geriatrię i zazwyczaj najbardziej stabilne i funkcjonalne sterowniki wychodzą 2-3 lata po premierze - nie są już obarczone wadami wersji “beta-testy-na-klientach”, a produkt jest na tyle świeży że jeszcze dość dokładnie testowany.

(Xlivo96) #9

Stare odinstalowywuje i instaluje nowe i z każdą nową wersją ten sam problem.

Myślisz że nie próbowałem tego ? Próbowałem i to wiele razy. Tylko że aktualne sterowniki które działają mi normalnie to 345.20-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql, z tym że nie wspierają win10…

(Luz123) #10

Może uściślijmy. Instalowałeś już Win10, przetestowałeś i są problemy ze sterami czy masz problemy na starszym systemie i dlatego nie chcesz instalować 10-tki?

(Xlivo96) #11

Testowałem na 10 sterowniki i występował ten problem. Wróciłem na 7 i pojawia się ten sam problem z najnowszymi sterownikami. Na 10 nie mogę zainstalować tych sterowników :confused:

(Luz123) #12

Jedyne co mi przychodzi do głowy to próbować męczyć różne starsze wersje sterowników pod świeżą instalką 10-tki, nie upgrade’owaną. Najpierw aktualizacja BIOSu, potem sterowniki chipsetu płyty i dopiero grafika.

Ale jak sterowniki są wadliwe to i tak nic z tego nie będzie.