GTX1050Ti/16GB/512SSD/G3950

(januszek) #1

(wojtekadams) #2

Ale brzydka obudowa :wink: Zastanawiam się dlaczego nikt nie dorzuca do zestawu pada :wink:

(januszek) #3

Ja chociaż pomyślałem o tym, że może się przydać myszka i klawiatura :wink:

(wojtekadams) #4

Dlatego dostałeś ode mnie plusa :slight_smile:

(ADR8000) #5

Celeron, Z270? Kisne :rofl:

(januszek) #6

Dlaczego? Ten procek nie będzie wąskim gardłem dla grania w tej konfiguracji. A za rok, kiedy spadną ceny lepszych procków - kompa będzie można tanio updateować.

(ADR8000) #7

Sorry, ale chciałbyś się rok czasu męczyć na celeronie, który nawet nie pozwoli uruchomić nowszych gier?

(januszek) #8

Wymień trzy takie gry :wink:

(Chawke) #9

Celeron? lel to już nie lepiej było wziąć 8GB ramu albo słabszą płytę i dołożyć do procka? Toż to jest nieużywalne nawet jeśli by myśleć a rozbudowie bo teraz nic nie zrobisz :stuck_out_tongue:

(januszek) #10

Co to znaczy, że jest “nieużywalne”? Owszem, stracisz kilka klatek w grach ale zyskujesz kilkaset złotych.

(Chawke) #11

Kilkaset? Wystarczyło dołożyć do pentiuma kilkadziesiąt złotych i byłoby dużo lepiej. Jednak nawet on jest za słaby do zestawu za 3 bańki. Np. w wieśku z pentiumem niby ilość fps jest w miarę znośna, ale są ścinki co równa się bardzo niekomfortowej grze. Inne mają po prostu mało fps - procek bootleneckuje kartę. Nie mówię już nawet o przyszłości czy jakimkolwiek użytkowaniu w programach poza grami.

(tka11) #12

Kilka? Celeron, a pentium to jest przepaść, warto dorzucić parę groszy chociaż do G4400 albo lepiej G4560. Przy tak słabym zestawie 16GB RAMu będzie się marnować, a o SSD już nie wspomnę… Pchanie się w szajs z TLC nie jest dobrym pomysłem… MLC + dobry kontroler.

Pentium, 8gb RAM i dobry SSD na MLC i ten zestaw będzie dobry.

(januszek) #13

Ok. Przekonaliście mnie. Wezmę Wasze uwagi pod uwagę i przygotuje drugą konkursową konfigurację.

(GreenoSky) #14

Powiem ci tak, i5 4670K do tej pory nie spadł z ceny także…gdyby nawet do o 100-150 zł a używkę ciężko sprzedać. Tym bardziej taką słabą. Nikt tego nie kupi.

(januszek) #15

Mam nadzieję, że Ryzeny i nowe Intele zmienią rynek w najbliższym czasie.

(GreenoSky) #16

Oby skorzystali byśmy wszyscy na tym.

(januszek) #17

Do tej pory Intel nie miał konkurencji więc ceny zostały nadmuchane. Liczę, że ten balonik zostanie przekuty. Jeśli moje przeczucia są prawdziwe to za różnicę w dzisiejszych cenach pomiędzy i5 a G3950/G4400 za rok będzie można kupić dwa razy wydajniejszy i5 :slight_smile:

(unexpected0ne) #18
> komputer dla graczy
> Celeron

Wybierz jedno.

(januszek) #19

Czytaj wątek od postu #11.