GTX260 + Windows Seven = klapa

(Mayron) #1

Witam, od kilku godzin próbuje zainstalować sterowniki do GeForce'a GTX260 na Windowsie Seven i jakoś nie udaje mi się to... Przy instalacji ze strony NVidii mam komunikat, że instalator nie mógł znależć sterowników zgodnych z kartą graficzną a przy wyborze sterowników z menedżera urządzeń mam komunikat, że ten sterownik nie jest kompatybilny z tym Windowsem... Probowałem już wielu rzeczy i nadal się nie chce zainstalować.

Dodam, że tak się stało dzisiaj po włączeniu komputera rano. Wczoraj problemu nie było.

@edit

Dodam, że gdy zmienię wyjście na karcie graficznej to wszystko jest ok... Mam 2 wyjścia DVI i rano codziennie będę musiał raz wkładać do jednego a raz do drugiego?

(Tuning Rpm) #2

a czy na stronie nvidi są sterowniki pod system win 7 #-o

(niezDarek) #3

jeżeli masz system x32 to te:

http://www.nvidia.pl/object/win7_x86_18 ... ta_pl.html

a jeżeli x64 to te:

http://www.nvidia.pl/object/win7_x64_18 ... ta_pl.html

zainstaluj

(Peter Mac83) #4

instaluj najnowsze stery 182.50 od Visty w zaleznosci jaką wersje Win7 masz 32 czy 64, bo sterowniki pod Viste są równiez pod Win7 zobaczysz to przy instalce, te na stronie pod Win7 181,71 są już stare.

(niezDarek) #5

może i stare ale jare, nie zawsze najnowsze znaczy najlepsze przecież

(Peter Mac83) #6

bzdury, jare nie wiem pod jakim względem ? nowsze są lepiej zoptymalizowane pod kątem nowych gier i mają lepszą wydajność

(Mayron) #7

Nie mam możliwości zainstalowania żadnych sterowników ze względu na komunikat o tym, że brak właściwego sprzętu czy sterowników.

W menedżerze urządzeń moja karta graficzna nazywa się "Standard VGA graphic" czy cos takiego... i jest to jedyny sterownik kompatybilny z Windowsem Seven, żadne inne nie pasują... Nie wiem czemu tak jest ;/

(artymienek) #8

Sprawdź ten zmodyfikowane przez DOX'a bardzo dobre stery wydaje. Przy instalce wybierasz "Desktop" i instalujesz, PhysX będziesz musiał oddzielnie ze strony nvidi.

Najważniejsze

1. zainstaluj program "driver sweeper"

2. odinstaluj stare stery przez menadżer urządzeń,

3. uruchom komputer w trybie awaryjnym F8 przy starcie,

4. użyj "driver sweeper" i za jego pomocą usuń reszte sterów, opcja "nvidia display" oraz "clear"

5. z trybu awaryjnego zainstaluj sterwoniki vista.win7.x64

Powinno zadziałać, jeśli nie to już nie mam pojęcia co jest nie tak :evil:

(Mayron) #9

Ale zaraz jak usunę stery to one się po kilku sekundach same instalują jakieś gówniane VGA Standard... ;/

(artymienek) #10

Zrób jak mówiłem olej standardowe one nic nie robią. Ważne aby nie było pozostałości po Nvidi sterach.

(Mayron) #11

Nie działa to co piszesz... Mówie Ci, że NIE DA SIĘ zainstalować sterowników ze względu na komunikat, że nie są kompatybilne z Windows Seven... Żadne sterowniki nie są kompatybilne z WIndows Seven... Od innych Geforce a nawet od ATI jest podobny komunikat... Przez menedżer zadań czy instalator, po prostu się nie da :frowning:

captureblp.png

capture1o.png

capture3w.png

-- Dodane 25.04.2009 (So) 9:32 --

Dodam, że w Windows Viscie i Windowsie XP też mam taki problem ALE wystarczy tylko wejść w menedżer urządzeń i tam wybrać odpowiednią kartę i już nie ma problemu a w Seven jest błąd, że ten sterownik nie jest obsługiwany przez Win7.