Gubienie Internetu

(Wujek 15) #1

Hmm.. Nie wiem czemu.. jestem w kablowce.. ( zawsze bylo ok ) a teraz czuje sie jakbym mial internet w radiowce.. po jakims czasie siedzenia na kompie odlacza sie internet.. znaczy w komputerze go nie ma .. zadne dane nie przechodza ( patrze w połaczeniu lokalnym ).. pomaga wyłączenie połaczenia lokalnego i zaraz jego właczenie... Czym to moze byc spowodowane ? Juz mnie to denerwuje nie moge spokojnie pojsc spac i wlaczyc .. czegos do sciagania bo zaraz sie wylacza.. tak jest teraz tylko u mnie ;/.. Dodam ze odinstalowalem pakiety Qos.. ale to nie powinno miec znaczenia bo kiedys tak zrobilem i bylo OK..

(Respev) #2

Moze poprostu masz ustawione, że po 20 minutach bezczynności internet jest rozłączany? ;> Centrum sieci i udostępniania>Zarządzaj połączeniami sieciowymi>twoje połączenie>właściwości>opcje>czas bezczynności przed rozłączeniem>nigdy.

(Wujek 15) #3

Ciagle GG jest odpalone i inne duperele.. a co najlepsze to.. ze.. Net nie dziala a na GG do pewnego momentu mozna gadac i potem GG tez ucina.. no Ok w Viscie to jest i sprawdze a w XP ?

Złączono Posta : 09.03.2007 (Pią) 12:48

W zarzadzaniu komp znalazlem.. w bledach..

Internet podlaczony jest pod USB Bo dziwne ale na lanie pisze " ograniczenie lub brak lacznosci " <-- chociaz zawsze byl na lanie :expressionless:

(Harnarius44) #4

Ja też mam podobny problem tylko że umnie strony wszystko elegancko działa a jak zostawiam kompa na jakieś 3 godziny to nie ma neta dopuki nie włącze przeglądarki mam internet 512 kbit/s LAN.

(Wujek 15) #5

No ja tez mam 512.. nie wiem od czego to zalezy.. watpie ze modem wadliwy.. bo wczesniej bylo Ok.. wogole nie wykrywa mi go na lanie tylko na USB ;/ denerwuje mnie juz to. Zapore wylaczylem.. uhm

(Kwarc21) #6

Hej.Ja też mam radiówke.I mam tak samo muszę restartować połączenie z netem.Byłem dziś w kablówce i jutro mają coś z tym zrobić podobno tak jest tylko u mnie.Dam znać o owocach ich pracy.

(Wujek 15) #7

To kablowke czy radiowke ?

(Roderek) #8

ja czasem na DSLU (wpiety na USB) tez mam tak ze po paru godzinach nagle wcina DNS... nie pomaga rozlaczenie i polaczenie - trzeba wykonac restart kompa !!

(Wujek 15) #9

Ja mam kablowke nie TPSA.. Modemy z Multimedii Motorola SurfBoard 4200E. Sterowniki zainstalowane.

(Ankii) #10

Hej, mam podobny problem. Mam łącze z kablówki, na stacjonarnym kompie pod XP wszystko chodziło jak należy. Od kilku dni korzystam w laptopie z Visty Home Premium i zauwazylam ze internet lubi mi sie rozłączyc - ot, tak sobie. Przed chwilą pobłądziłam w różnych ustawieniach w Panelu Sterowania i znalazłam, że komputer może odciąć działanie karty sieciowej (a przez nią podpięte mam łacze), kiedy spada poziom naładowania baterii. Fakt - nie zwróciłam uwagi, czy ten problem pojawia mi się tylko kiedy pracuję na baterii, czy na zasilaczu też.

Czy Waszym zdaniem - mogło to mieć wpływ na rozłącznie sieci?

P.S. Jestem kompletnym laikiem w kwestiach komputerowych, szczególnie jesli chodzi o dzialanie systemu. Umiem go uruchomic :wink:) Ciągle sie ucze - proszę bądźcie wyrozumiali jeśli walnęlam tu jakąś głupote :wink:

(Kriss Hietala) #11

Jezeli macie modem podpiety pod USb to moga sie pojawiac takie problemy...Trzeba czekac na update sterow, Microsoft wspominal o problemach z modemami USb ale na razie nic z tym nie zrobil ;(

W opocjach zasilania, oszczedzania energii nalezy wylaczyc opcje, zeby windows odcinal siec w celu zaoszczedzenia energii oraz zeby nie odcinal netu po jakims czasie braku aktywnosci lacza.Moze pomoze, A jesli po prostu rozlacza, to mozna sprobowac z progsem Autoconnect, ktory w razie odciecia netu, sam sie polaczy ponownie :wink: