Gwałtowny spadek fps w bf3

Witam. Grająć w bf3 mam normalnie 40 fps, ale co jakiś czas mam duże ściny i fps’y spadają do 5-10, co jest trochę uciążliwe :frowning: Co może być przyczyną?

Procesor: AMD Athlon II X2 250 3.00 GhZ

RAM: 2GB DDR2 533 MHz

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT 240 1GB

Dysk Twardy: 500GB WD

Płyta Główna: Gigabyte M68M-S2P

Zasilacz: TRACER Highlander 500W TRZ-503

@EDIT

Mam też straaaaaaszne lagi po wyłączeniu gry… Nie można nic zrobić na komputerze przez ok. 1 min. Co może być przyczyną?

RAM: 2GB DDR2 533 MHz

Stanowczo za mało jak dla BF3

U mnie przy 4 GB po wyjściu z gry nie wiesza kompa, ale widzę, że dysk doczytuje jakieś dane przez około minute po wyłączeniu.

W trakcie gry pewnie Ci tekstury doczytuje brakuje pasma i fpsy wtedy lecą na szyje.

Przyczyną jest słaby komputer…

Na jakich ustawieniach grasz? Ustaw na minimum i nie będzie zacięć

Gram na najniższych ustawieniach cały czas.

Więc co musiałbym wymienić, żeby tak nie było?

Ja bym dodał RAMU skoro gra ogólnie działa na 40 fps z spadkami co jakiś czas to myślę, że RAM sporo pomoże.

Przy okazji jakie masz temperatury grafiki i proca w czasie zwiech ?:slight_smile:

Na pewno RAM jest winny i możliwe, że dysk twardy. Zrób defragmentacje kompa i zobaczysz czy coś się poprawi.

Temperatura cały czas ok. 30-35 stopni, więc luz :slight_smile:

Czyli RAM’y sporo pomogą?

Ewidentnie na to wygląda bo z tego co mówisz gra chodzi ok tylko w momencie jak mu braknie pamięci to siada bo cały czas procka przechodzi na wczytywanie danych bo RAMU brakło.

A co jeśli chodzi o powolne wczytywanie się map, albo lagi po wyłączeniu gry? To też wina RAM’u?

Jak najbardziej.

Ok. Wszystko wyjaśnione. Temat do zamknięcia. Dzięki :slight_smile: